12
Aug

Arvamusfestival 2016

8/10/16 02:30 Paide Arvamusfestival, Õpiorg, 22. sajandi hariduse lava

Kas lapstööjõu soodustamine või samm parema tuleviku suunas?

Tihti heidetakse meie haridussüsteemile ette õpilaste kasinaid praktilisi oskusi, näiteks ajaplaneerimine, suhtlemine, tööharjumused, probleemide lahendamine, eneseväljendus. Need on oskused, mis on “päris maailmas“ hakkamasaamiseks väga olulised. Üheksanda klassi lõpus seisab noor oluliste valikute ees: kas jätkata gümnaasiumis, minna kutsekooli või siseneda tööturule. Kui noor ei ole varem saanud süsteemset karjääriõpet, puutunud kokku tööeluga ega oska koolis õpitud teooriat kasutada praktikas, siis millele tuginedes saab ta teha teadlikke valikuid? Kas iga noor võiks omada esimest töökogemust juba põhikooli lõpuks? Kes selle eest peaks vastutama, kas kool, lapsevanemad, noor ise või tulevased tööandjad?

Reedel, 12. augustil räägimegi Paides toimuval Arvamusfestivalil sellest, kas ja kuidas saaksime noori paremini tulevaseks tööeluks ette valmistada.

Arutelus osalevad:

  • Maarika Lember, Circle K Eesti AS personalidirektor;
  • Irene Käosaar, Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja;
  • Tiiu Leibur, Pärnu Koidula Gümnaasiumi haridustehnoloog;
  • Vladimir Svet, Õiguskantsleri Kantselei õiguskantsleri nõunik;
  • Egle Käärats, Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler;
  • Kaspar Kuus, Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane ja õpilasfirma Spoony kaasasutaja.

Arutelu juhib: Laura Mallene Eesti Päevalehe ajakirjanik.

Arutelu toimub Õpiorus, 22. sajandi hariduse laval kell 14.30-16.00 ning seda korraldab Kaubanduskoda koostöös Ettevõtliku Kooli ja Eesti Õpetajate Liiduga.

Seotud uudised