Tudengitele avaneb võimalus saada hariduse tulevikutegijaks

Ülikoolide ja rakenduskõrgkoolide üliõpilased saavad kandideerida õpetajaametit tutvustavasse programmi „Hariduse tulevikutegijad”. Programm toob osalejateni põnevad arengud haridusmaastikul ja pakub võimalusi, kuidas olla osa haridusinnovatsioonist.

Haridus- ja Noorteameti peaspetsialisti Kadri Ratase sõnul oodatakse kandideerima kõikide erialade bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe üliõpilasi, kes ei õpi õpetajakoolituses. “Õpetaja töö on palju muutunud, see on mitmekülgne, võimalusterohke, uuenduslik ja inspireeriv. Soovime anda võimaluse avastada õpetajaameti positiivseid külgi ka neile tudengitele, kes pole seda täna oma erialaks valinud. Samas näevad selles eneseteostuse perspektiivi, soovivad olla positiivsed eeskujud ja protsesside mõjutajad nii kogukonna kui ka riigi tasandil,”  sõnas Ratas. 

Viiest moodulist koosneva programmi käigus saab avastada õpetajatöö telgitaguseid, tuttavaks inspireerivate haridusvaldkonnas tegutsevate inimestega, tegeleda iseenda arengu toetamise ja meeskonnatööga. Et mõista Eesti haridusmaastiku mitmekesisust ja näha, kes seal ja mis eesmärkidega toimetavad, külastatakse koole Eesti erinevais paigus.

“Programmi jooksul käsitletakse teemasid, millest on kindlasti kasu pea kõigis elu valdkondades ja igapäevaelu situatsioonides. Õpetaja amet võimaldab kogeda ootamatusi, kordumatuid väljakutseid ning noorte siiraid mõtteid ja rõõmu oma eheduses. Võib kindel olla, et õpetajaametis kaht ühesugust päeva ei ole,” jagab programmi kogemust vilistlane Martin Tikk ja julgustab tudengeid kandideerima.

Hariduse tulevikutegijaks kandideerimiseks tuleb saata sooviavaldus koos õpitulemuste väljavõtte ja videoga üheminutilisest liftikõnest teemal  „Mis on minu MIKS? ja kuidas õpetajaamet seda toetaks?“. Dokumente ja videot oodatakse aadressile kadri.ratas@harno.ee hiljemalt 14. maiks. Programmi valitakse kuni 15 osalejat ning õppetöö toimub augusti lõpust detsembrini Eestimaa erinevais paigus. 

Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga on Haridus- ja Noorteameti eesmärk edendada ühiskonnas õpetajaameti väärtustamise ja atraktiivsuse kasvu. Tegevusi toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Allikas: harno.ee

Seotud uudised

Mida õpetab meile e-koduõpe?

24. March 2020

Õpilased õpivad päriselt arvutiga töötama Pärnu Tammsaare kooli inglise keele õpetaja Karel Alliku „Mida üleminek e-koduõppele õpetab? Ma arvan, et usaldust. Õpetaja ei seisa piltlikult öeldes kaardikepiga õpilase…

Kogemuspäevik ootab noorte endi lugusid

22. September 2020

Noorteinfoportaal Teeviit kutsub kõiki noori üles kuni 30. septembrini JAGAMA OMA KOGEMUST! Noorel, noortegrupil või organisatsioonil on võimalus jagada osaluse, kaasatuse ja/või ettevõtlikkuse, omaalgatuse teemalisi lugusid 1-1,5 minutilise video…