Proovikivi algatus pakub väljakutsetel põhinevat õpet

Kutsume ettevõtteid, vabaühendusi, riigiasutusi ja teisi huvilisi Proovikivi väljakutsete loomise online-mõttetalgutele, 2-8. juuni

Mis on Proovikivi?

Proovikivi on MTÜ GTL Lab ja Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni laborite (EDULabs) algatus, mille eesmärk on aidata noortel kasvada vastutustundlikuks maailmakodanikuks juba koolieast alates ning kaasata ettevõtted, riigiasutused ja vabaühendused sellesse protsessi – üks väljakutse ehk proovikivi korraga. Väljakutseid saab kool kasutada projektipõhise õppe, ettevõtlikkuse, uurimus- ja loovtööde läbiviimisel.

Proovikivi eesmärk on järgnevate aastate jooksul uurida ja näidata, millist mõju me ühiselt loome läbi nende väljakutsete – nii õppijatele kui ka ühiskonnale.

Tule looma väljakutseid online-mõttetalgutel 2-8. juuni

·       Päris-elulised väljakutsed, mis panustavad Eesti 2035 ja ÜRO kestliku arengu strateegia elluviimisesse;

·       Ootame teid kuulama meie online intervjuusid FB Live vahendusel ja kaasa lööma online mõttetalgutel FB grupi vahendusel;

·       Lähemalt saab lugeda kogu ürituse kohta meie kodulehelt – https://proovikivi.ee/esitavaljakutse/

Kas oleks mõni väljakutse, mida Teie organisatsioon võiks eest vedada, või mõni teema, millesse oleks huvi panustada? See võib olla ka konkreetselt teie organisatsiooniga seotud ja sobida nii noorematele kui ka vanematele õpilastele, sh tudengitele.

Väljakutse ülesehituse oleme teinud võimalikult lihtsa, kuid siiski piisavalt põhjaliku, et seda õpilastele ja õpetajatele tutvustada. Vaata SIIT.

Juhul, kui 8. juuniks ei jõua väljakutset esitada, siis kindlasti saab seda teha veel terve suve vältel (enne uut kooliaastat).

Septembris korraldame (online/offline?!) nii suure ürituse kui valitsus lubab, kus tutvustame õpilastele väljakutseid. Meil oleks hea meel kui ka väljakutsete loojad tuleksid (võib teha nt töötoa, esineda), see annaks palju positiivset energiat kindlasti juurde.

Loodame, et Proovikivis kaasalöömine pakub motiveerivat vaheldust ning tekitab tunde, et ühiselt saame oma kodukohas kui ka riigis teha ära toredaid ja vajalikke asju.

Omalt poolt kajastame partnereid erinevatel Proovikivi üritustel, veebilehel ja materjalidel, mis jõuavad õpetajate, õpilaste ja meie teiste partneriteni.

Lisainfo: maarja.hallik@tlu.ee

Seotud uudised

Peame astuma pikemaid samme, et noori tulevikuks ette valmistada

28. February 2020

Kas ettevõtlikud õpilased on õnnelikumad? Kuidas on ettevõtlusõpe seotud PISA-ga? Õpetajate Lehe vestlusringis osalesid Eesti koolijuhtide ühenduse esimees, Tartu erakooli nõukogu esimees Urmo Uiboleht, Mooste mõisakooli direktor Ave Kikas, Luua…