Parim minifirma 2020 valmistab lennukite taaskasutatud detailidest aksessuaare

15. mail kuulutati veebigaala vahendusel välja Eesti Parim Minifirma 2020 ehk 7.-9. klassi noorte õpilasfirma. Tallinna Reaalkooli õpilaste ettevõtte AirCraft toodab lennuki taaskasutatud keredetailidest ja turvavarustusest erinevaid aksessuaare.

Kolm Tallinna Reaalkooli poissi Henri, Jakob ja Mikk olid juba varem lennundushuvilised ning ühendasid selle huvi ettevõtlusega. Neil õnnestus luua kokkulepe rahvusvahelise suurfirmaga, et saada endale lennukis olevat turvavarustust ja muid detaile, mida vahetatakse lennukites välja iga paari aasta tagant. Saadud taaskasutatud materjalidest valmivad nüüd näiteks turvavöö klambritest võtmenagid ja kehtivusaja ületanud päästevestidest kandekotid. 

Minifirma AirCraft võitis žürii südamed eelkõige oma tugeva meeskonna ja entusiasmiga. Muidugi tooted on neil ka leidlikud ja suurepärased, aga võiduks peavad noored tõestama, et teavad ja oskavad olla tõelised ettevõtjad,“ lausus õpilasfirmade programmi vedava Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor. „Muljetavaldav on seegi, et sellel põhikooli tiimil on juba koostöö rahvusvahelise suurfirmaga ning nende potentsiaal ettevõtlusmaastikul läbi lüüa on suur.“

“Oleme rõõmsad ja hästi tänulikud! Ilma oma juhendaja Egle Pihlapi, mentor Riin Saare ning Magnetic MRO-st Anti Oleku abita meil seda auhinda poleks,” ütles AirCraft meeskond. “Kuna tundus, et meie idee ja tooted läksid inimestele korda, siis jätkame firma tegevust ning loodame käivet kasvatada just ettevõtete suurtellimuste arvelt.” 

Minifirmade võistluse teisele kohale tuli minifirma ReRollUp Tallinna 21. Koolist, mis valmistab kasutatud roll-upi’dest ehk reklaamplakatitest arvuti- ja kandekotte. Kolmanda koha pälvis samuti Tallinna Reaalkooli noorte ettevõte Kookos, mille tooteks on mesilasvahast huulepalsam.

Eesti Parim Minifirma 2020 eriauhinnad:

Keskkonnasõbralikkuse eripreemiaVõluheinTabasalu ÜhisgümnaasiumMuusikaline meelelahutus
Müügi eripreemiaLa’truffePaide Hammerbecki PõhikoolKäsitöö trühvlid
Meeskonnatöö eripreemiaSockenTallinna 21. KoolPatika tehnikas disainsokid
Nutika probleemilahenduse eripreemiaHepuPõlva KoolHelkur-puuviljakotid

Minifirma on lihtsustatud variant õpilasfirma programmist, mis on mõeldud ettevõtliku mõttelaadi arendamiseks ja ettevõtlusalaste põhiteadmiste andmiseks 7.-9.klassis. Programmi eesmärgiks on aidata õpilastel tutvuda väikeettevõtte loomise, juhtimise ja lõpetamisega. Juhendajatena abistavad õpilasi õpetajad, konsultandid ja erinevad koostööpartnerid.

Kõik, kellel on huvi õpilasfirmade ja nende toodete vastu, saavad neid soetada hiljuti tegevust alustanud õpilasfirmasid koondava e-poe vahedusel.

Seotud uudised

Selgusid aasta parimad õpilasfirmad!

4. May 2020

29. aprillil valiti juba 25ndat korda Eesti parimat õpilasfirmat, milleks pingelise veebivõistluse vahendusel osutus Tallinna 21. Kooli gümnasistide innovaatiline ettevõte EHA, mis valmistab puidust juhtmevabu laualampe. Läbimõeldud toote…

Eesti parim minifirma 2017 on MF Puujuurikas Põlva Koolist

26. April 2017

3. aprillil võistlesid piirlinnas Valgas Eesti parimad minifirmad, et valida neist omakorda välja aasta kõige edukamad. JA Eesti minifirma programm on üle-Eesti tuntud õpilasfirma programmi väike vend ning suunatud…

Varsti selguvad aasta parimad õpilasfirmad

2. April 2019

Juba sel kevadel valitakse aasta parim minifirma, kutseõppe õpilasfirma ja õpilasfirma! Võistlused toimuvad aprillis ja mais. 11.aprillil toimub võistlus “Eesti parim minifirma 2019”. Võistlus toimub SEB Innovatsioonikeskuses Tallinnas ning huvilistel…