Selgusid aasta parimad õpilasfirmad!

Õpilasfirma EHA

29. aprillil valiti juba 25ndat korda Eesti parimat õpilasfirmat, milleks pingelise veebivõistluse vahendusel osutus Tallinna 21. Kooli gümnasistide innovaatiline ettevõte EHA, mis valmistab puidust juhtmevabu laualampe.

Läbimõeldud toote ja turundusega EHA ei peatanud oma tegevust ka eriolukorra ajal ning tuli välja lausa täiustatud tootega ning on saadaval ka e-poe kaudu. JA Eesti direktor Kersti Loor märkis, et just selline terviklik lähenemine tõi neile palju plusspunkte.  „Me ei vali võistlusel üldse parimat äriideed, vaid ikka ettevõtet. See tähendab, et lisaks ideele peavad noored näitama ka suurepärast meeskonnatööd, arusaamist finantsidest, turundusest ja müügist ning jätkusuutlikkust pärisfirmana toimetulemiseks, “ selgitas Loor.

Žürii esindaja Karl Juhan Paadam lisas, et võitjate näol on tegemist juba tõeliste ettevõtjatega, kes saavad sellest maailmast aru ning suudavad ülimalt ladusalt omavahel koostööd teha. 

Veebi vahendusel toimunud võistlusel tuli noortel läbida kaks vooru – aruanded ja vestlus žüriiga. Tavapäraselt on võistluse oluliseks osaks olnud ka stendivoor ja lavaesinemised. Õhtul toimunud piduliku veebigala avas tervitusega president Kersti Kaljulaid ning parima õpilasfirma kõrval kuulutati välja ka aasta ettevõtlusõpetaja, JA Eesti aasta mentori, vägeva vilistlase ning mitmete eriauhindade saajad.

Aasta ettevõtlusõpetaja 2020 on Külli Hiiemäe-Metsar Viljandi Gümnaasiumist, kes on noori innukalt juhendanud juba aastast 2013. JA Eesti aasta mentori tiitli pälvis Oleksiy Krasnoperkov, kes tavapäraselt tegutseb Southwestern Advantage koolitajana, kuid on tänavu ka noortele läbi viinud mitmeid müügikoolitusi ning personaalseid juhendamisi. JA Eesti vägev vilistlane 2020 on AS Chemi Pharm tegevjuht Kristo Timberg, kes on aktiivselt kaasa aidanud JA Eesti tegemistele.

Parimaks tunnistatud õpilasfirma EHA esindab Eestit Euroopa parima õpilasfirma võistlusel, kus Eesti esindajad on 25 aasta jooksul toonud koju tervelt kolm esikohta ning mitmeid poodiumikohti.

Võistluse teise ja kolmanda koha hõivasid õpilasfirmad, mis mõlemad pärit Tartust – teise koha pälvis hambapasta tablette valmistav Münt Hugo Treffneri Gümnaasiumist ning kolmanda popkorni maitseaineid tootev õpilasfirma Pulbrimeistrid Tartu Jaan Poska Gümnaasiumist.  

Lisaks õpilasfirmade esikolmiku väljakuulutmisele, tunnustati õhtul mitmeid silmapaistvaid õpilasfirmasid eriauhindadega. Facebook’i hääletuse tulemusena võitis 501 häälega rahva südame õpilasfirma Pulbrimeistrid (Tartu Jaan Poska Gümnaasium), keda ootab ees kogu tiimiga rikkalik õhtusöök hotelli IBIS Center Tallinn restoranis. Pulbrimeistrite popcorni maitseaineid tunnustati ka Profexpo toiduvaldkonna eripreemiaga.

Manpower hindas õpilaste võimekust õppida ja areneda ning nemad tunnustasid “Ready for Work” eripreemiaga mobiilikatteid tootvat õpilasfirmat KERA cases (Tallinna Lilleküla Gümnaasium).

Silmapaistvat probleemilahendust õpilasfirma Sygis (Tallinna Lilleküla Gümnaasium) poolt premeeris ettevõtlusprogramm “Edu&Tegu”. Sygis on turule toonud kaunid ja isikupärased helkurdisainiga kotid, pusad ja sokid.

Tuleviku potentsiaali märkas ja tunnustas eripreemiaga tuubi pakendatud toitvaid vahepalasid pakkuvat õpilasfirmat SNÆKK (Tallinna 21. Kool) sihtasutus Innove.

Coca-Cola Hellenic Eesti tunnustas jätkusuutlikkuse eripreemiaga õpilasfirmat, kes toodab taskusse mahtuvaid lauamänge taaskasutatud diivanikatetest. Auhinnaga premeeriti Põlva Gümnaasiumi õpilasfirmat Mängutasku.

Žürii südame võitis vestlusvoorus Pärnu Ühisgümnaasiumi särasilmne noormees Mihkel Türnpu õpilasfirmast KEMIHAKA. Mihkli sära ja entusiasmi premeeris särava persooni eripreemiaga ja mentorlusega žürii liige ja ettevõtte Shoperb omanik Martin Kivi.

Kokku on sellel õppeaastal registreeritud rekordilised 445 õpilasfirmat, millest parima õpilasfirma võistluse finaali pääses 24, kes esindavad koole üle terve Eesti. Kui Tallinna koolidest oli kokku 9 õpilasfirmat, siis võistlustules olid õpilasfirmad ka näiteks Põltsamaalt, Kiilist, Haapsalust, Võrust, Põlvast ja mujalt. Hugo Treffneri Gümnaasiumist pääses finaali tervelt kolm noorte ettevõtet. 

Õpilasfirmade pakutavate toodete ja teenuste hulka kuuluvad näiteks hambapesutabletid, erinevad taaskasutatud moetooted, juhtmevaba lamp, rahvamuusika ansambel ja palju muud.

Hiljuti alustas tegevust ka paljusid õpilasfirmasid koondav e-pood, kust on võimalik soetada vaid õpilasfirmade tooteid!

JA Eesti suurtoetaja on SEB Pank. Võistluse läbiviimist toetavad ettevõtlusõppeprogramm Edu ja Tegu Euroopa Sotsiaalfondist ja Zero Media OÜ. Eesti parima õpilasfirma riietab Euroopa võistluseks esinduslikuks ja moodsaks Monton.

Seotud uudised

Parimad õpilasfirmad käisid peaministri vastuvõtul

27. May 2014

Eesti õpilasfirmade võistluse finalistid, kokku 60 koolinoort, käisid 22. mail Stenbocki majas peaminister Taavi Rõivase vastuvõtul. Lisaks andis peaminister üle ka Aasta Ettevõtlusõpetaja 2014 tiitli, mille pälvis pikaaegne…

Selgusid Eesti õpilasfirmade rekordlaada parimad

13. February 2017

Välja jagati ligi 30 auhinda 15 kategoorias! 11. veebruaril toimus Tallinnas, Kristiine ja Rocca al Mare keskustes kõiki seniseid osalusrekordeid purustav Eesti õpilasfirmade laat 2017, mis ühtlasi kandis…

Eesti parim õpilasfirma valmistab sulavaid šokolaadilusikaid

31. May 2016

Eesti parim õpilasfirma on Spoony, kes valmistab šokolaadilusikaid, täpsemalt lusika otsas šokolaadikuubikuid, mis mõeldud maitsva kakaojoogi valmistamiseks. Tegemist pole küll innovatsiooniimega, kuid Eesti turul on sellised tooted üsnagi…