Eesti õpilasfirmade laada tulemused on selgunud

8.-9. veebruaril Kristiine ja Rocca al Mare keskustes peetud seni suurimal õpilasfirmade laadal, millest võttis osa üle 300 õpilasfirma, tegid noored kokku ligi 20 000 euro suuruse käibe. Žürii premeeris ka laada parimaid ning leidlikemaid noori. 

„Seekordse laada tegi eriliseks see, et esimest korda toimusid laadapäevad lisaks laupäevale ka pühapäeval ning osa võttis üle 300 õpilasfirma. See teeb laadast suurima omalaadse terves Euroopas ja ilmselt ka maailmas,“ märkis JA Eesti direktor Kersti Loor.

Kahe päeva peale tegid õpilasfirmad kokku käivet üle 19 600 euro ning žürii jagas välja ka erinevaid auhindu. Neist tähtsaimaks oligi suurima käibega õpilasfirma, mille pälvisid erinevatel päevadel Gustav Adolfi Gümnaasiumist ÕF Sula, mis valmistab t-särke, disainiga riideesemeid tootev ÕF Sygis Tallinna Lilleküla Gümnaasiumist ning ÕF Eha Tallinna 21. koolist, mis valmistab taaskasutatud puidust juhtmeta laualampe. Nädalavahetuse suurima käibe saavutaski ÕF Eha ligi 1000 euroga. 

Laada parimateks toodeteks kuulutati hambapesutabletid ÕF Münt poolt Hugi Treffneri Gümnaasiumist, metallist joogikõrred, mida valmistab ÕF Estrav Vanalinna Hariduskolleegiumist ning helisalvestiga õnnitluskaardid, mida valmistab ÕF pÕs samuti Vanalinna Hariduskolleegiumist.

Innovaatiliste toodete eest tunnustati ettevõtteid, mis valmistavad näiteks jalgratta dünamoid, juhtmeta laualampe, energiajooke ning helisalvestiga õnnitluskaarte. „Erinevaid auhinnakategooriaid oli väga palju ning žürii töö polnud üldse kerge. Aga eriti hea meel on selle üle, et ka tuhandetele külastajatele leidus palju huvitavat ning see andis kindlasti paljude noorte tublisti innustust,“ lausus Loor.

Selle aasta aprillis toimub juba 25ndat korda võistlus Eesti parim õpilasfirma, mille võitja saab minna Eestit esindama Euroopa õpilasfirmade võistlusele, kus meie õpilasfirmad on pälvinud mitmeid auhinnalisi kohti ning kolm korda on koju toodud ka esikoht (2009 – Roheline Jälg, 2013 – Kolm Põrsakest, 2017 – Festera).  

Laada tulemused ja fotogalerii.

Seotud uudised

Selgunud on Eesti õpilasfirmade laada parimad!

20. February 2015

Iga-aastane Junior Achievementi Eesti korraldatud Eesti õpilasfirmade laat tõi seekord Kristiine ja Rocca al Mare keskustesse kokku 160 õpilasfirmat Eestist, Türgist, Gruusiast, Lätist ja Rootsist. Seekordne laat oli…

Õpilasfirmade laada žürii tunnustas noorte leidlikkust

27. February 2019

9. veebruaril Kristiine ja Rocca al Mare keskustes peetud suurt üle-eestilist õpilasfirmade laata külastasid tuhanded huvilised ning ekspertidest ja ettevõtjatest koosnenud žürii premeeris ka laada parimaid ning leidlikemaid…

Eestis on nüüdseks loodud juba 4000 õpilasfirmat

29. November 2019

Eesti koolides ettevõtlusõppe programmi pakkuv, õpilasfirmade tegutsemist juhendav ning ka töövarjupäeva korraldav JA Eesti (Junior Achievement) registreeris Eesti läbi aegade 4000. õpilasfirma. JA Eesti direktor Kersti Loor rõõmustas,…