STARTERi rekordiline sügissemester algas raju ideede genereerimisega

STARTERi sügissemester algas rekordite püstitamisega. Narvas, Tallinnas, Tartus ja Pärnus osales avaüritustel kokku üle 400 huvilise! Osalejaid oli sinna kokku tulnud ka kaugemalt, nii Olustverest, Abja-Paluojast, Kohtla-Järvelt.

Kõigil kohalolijatel oli võimalus kaasata enda ideed arendama puuduolevaid tiimikaaslasi ja kellel ideed ei olnud, genereeris selle häkatoni juhtide abiga ja inspireerivate esinejate tuules kohapeal. Tartu häkatonil olid ligi pooled ideedest seotud tervishoiuvaldkonna teenustega. Näiteks esitasid noored mõtteid, kuidas ravida tõhusamalt depressiooni, leevendada nahaprobleeme, jälgida hapnikutaset kehas ja pakkuda teenuseid vanurite igapäevaseks aitamiseks. Tallinnas pakuti ideid nii loomevaldkonna, tehnoloogia kui muudes valdkondades. Aina rohkem õpetajaid-õppejõude seob targalt STARTER programmi üritused oma ainega, võimaldades niimoodi õpilastele-tudengitele ettevõtluse praktilise poolega tutvumise.

Nüüd ootab moodustunud tiime ees kolm kuud seminare ja mentorkohtumisi ning programm kulmineerub regionaalsete finaalidega ja sTARTUp Dayl aset leidava suure finaaliga. Lisaks toimuvad STARTERi töötoad soovi avaldanud üldharidus- ja kutsekoolides ka kohapeal, huvi aina kasvab, sest ideede häkkimine on põnev ja arendav nii noortele kui õpetajatele endile. Semestrile anti avapauk Võrumaal, kus ideid genereerisid nii Võrumaa Kutsehariduskeskuse kui Võru Gümnaasiumi õppurid. Oma ajuragistamise aega ootavad veel mitmete koolide noored erinevates maakondades.

Seotud uudised

STARTER lükkab kevadel taas ideedele hoo sisse

25. January 2018

Sul on idee, kuidas muuta eluolu paremaks, mida uudset võiks toota või pakkuda, kuid puudub teadmine, kust alustada? Äriideede arendusprogramm STARTER käivitab jaanuaris oma viienda hooaja. Üle-eestilises ja…