Noorte ideelaboris leiti ärilisi lahendusi nutisõltuvuse ja liigsöömise vastu

Laupäeval, 28. septembril toimus MyFitness Ülemiste Citys Youth Empowered ideelabor: tasakaalus elu, kus üle Eesti kokku tulnud ettevõtlikud keskkoolinoored leidsid kogenud mentorite juhendamisel ärilisi lahendusi elulistele probleemidele.

Ürituspäeva alguses kostitasid osalejaid inspireerivate ettekannetega Coca-Cola HBC Balti riikide ja Poola äriüksuse juht Jaak Mikkel, noorte seas populaarne youtuber ja Youth Empowered 2017. aasta ideehäkatoni võitja Victoria Villig, Junior Achievment Eesti tegevjuht Kersti Loor ning spordiklubi MyFitnessi treener Katrena Tenno. Üritust modereeris koolitaja ja inspireerija Harald Lepisk.

Tasakaalus elu temaatika jätkus arutelugruppides. Probleemide kaardistamisel jäi kõlama noorte mure keskkonna pärast, üha kasvav küberkiusamine, nutiseadmete liigne kasutamine ja noorte antisotsiaalsus päriselus, aga ka arvamus, et tänapäevane koolisüsteem ei motiveeri õpilasi piisavalt. Probleemidele lahenduste leidmiseks loodi 2-4-liikmelised ideemeeskonnad, kes asusid ärimudeleid koostama. Mentorite ja koolitaja juhtimisel tegid noored läbi kõik olulised sammud toimiva äriideeni jõudmiseks, alustades probleemi defineerimisest kuni investorite leidmiseni välja.

Päeva lõpus oli igal meeskonnal aega 2 minutit, et esitleda enda ideed laval ning müüa see maha kujutletavale investorite paneelile. Häid mõtteid oli palju, kuid žürii valis välja ideed, mis näitasid noorte võimet leida uudseid lahendusi, samas hinnati ka meeskondade esinemisoskust.

Kolme parema sekka valiti teenus nimega Kao ära/Nutivabaks, mis nutisõltuvusest vabanemiseks pakub aktiivseid ja mängulisi tegevusi sisaldavaid pakettreise kaunitesse kohtadesse, kus nutiseadmete kasutamine on keelatud. Samuti leidis äramärkimist rakendus nimega Gymder, mis antisotsiaalsuse probleemi lahendamiseks aitab leida trennikaaslasi jõusaalis käimiseks. Särava esitluse ja läbimõeldud lahendusega jäi silma idee nimega ReFITgerator, mis liigsöömise vältimiseks piirab külmkapi kasutamist vastavalt eelprogrammeeritud kellaaegadele, pakkudes lisaks ka spetsiaalseid ajaseadistusega külmikukaste.

28 riigis toimiva Youth Empowered programmi algataja on Coca-Cola HBC. Ettevõtte Balti riikide ja Poola äriüksuse tegevjuhi Jaak Mikkeli sõnul on projekti eesmärgiks anda noortele kõikjal maailmas nii elulisi kui ärilisi praktilisi oskusi ja teadmisi võimalikult edukaks sisenemiseks tööturule kas töötaja või tööandjana. „Eestis toimub Youth Empowered koostöös Junior Achievment Eestiga kolmandat aastat – toetame õpilasfirmade programmi ja oleme siin rohkem rõhku pannud ettevõtluse poolele. Senine tagasiside osalejatelt näitab, et noored hindavad väga kõrgelt kogemusi, mida projektis osalemine neile annab. Mitmetest esimese või teise aasta osalenutest on tänaseks saanud juba edukalt tegutsevad ettevõtjad,“ kinnitas Mikkel. 

Junior Achievment Eesti tegevjuht Kersti Loor tundis headmeelt, et Coca-Cola HBC annab Youth Empowered programmiga hoogu õpilasfirmade tegemisele, panustades nii väärtuslike õppematerjalide kui ka mentoritega: „Toimunud ideelabor oli noortele kindlasti inspiratsiooniks ning aitas läbi mõelda, kuidas oma ideid paremini sõnastada ja ellu viia. Tänu saadud kogemusele on sellistel üritustel osalejad oma hilisemas tegevuses tihti edukamad.“

Seotud uudised

Youth Empowered avaüritus „Meil ei ole planeeti B“

28. September 2018

  Tule ja osale Youth Empowered õppesarja avaüritusel “Meil ei ole planeeti B” juba 6. oktoobril Tallinnas! Üritus on osalejatele tasuta. Youth Empowered õppesarja 2018. aasta avaürituse keskmes…

Eesti parim õpilasfirma 2019

13. May 2019

10.mail selgus 2019. aasta Eesti parim õpilasfirma, milleks osutus juukse viimistlus- ja hooldustooteid valmistav õpilasfirma Brand Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumist. Võistluse žürii hinnangul olid kõik finalistid väga tugevad…

Euroopa parim õpilasfirma tuli Islandilt

11. August 2014

Tallinnas 22.-25. juulil toimunud 25. Euroopa õpilasfirmade võistlusel, mille esmakordselt korraldas Junior Achievement Eesti, selgus  Euroopa parim õpilasfirma – E14-Magma Islandilt. Euroopa õpilasfirmade võistlus koosnes neljast voorust –…