Üleriigilise äriideede arendusprogrammi STARTER noored panustavad nutikalt ühiskonna murekohtadesse

Eesti kõrgkoolide üleriigilise äriideede arendusprogrammi STARTER võitjatiimid pakuvad aina rohkem nutikaid lahendusi erinevate ühiskonna murekohtade lahendamiseks. Tehnoloogia abil soovitakse aidata näiteks vähihaigeid tugiisiku leidmisel ja teha prillikandjate elu mugavamaks, samuti aidata investoritel tehisintellekti abil vähendada kauplemisriske.

STARTERtallinn finalistid ja žürii

STARTERi 20 tugevamat tiimi võtsid omavahel mõõtu ideede esitlemises paralleelselt nii Tallinnas kui Tartus.

Latitude59 raames aset leidnud STARTERtallinn äriarendusprogrammi finaali võitis Tallinna Tehnikaülikooli tudengitest koosnev meeskond Recovery Companion, mis arendab vähihaigetele mõeldud virtuaalset platvormi toetusgrupi või tugi-isiku leidmiseks. Tallinna Tehnikaülikooli võidukasse meeskonda kuuluvad Eric Blake Jackson, Byron Sowerby, Rebecca Adegunle, Khayyam Zulfigarzada, Sara Osali. 

Inspiratsiooniauhinna pälvisid Tallinna Ülikooli meeskonnad Ohhsanugis ja ÄngFree.  Ohhsanugis tiim plaanib Ohhsanugis koomiksi baasil väljaarendatud lõbusa toodete sarja (T-särgid, sokid jm) tootmist. Tiimi kuuluvad Sandra Silver, Kaur Terep, Kristjan Sven Kukk, Samuel Koppel, Morten Milder ja Mark Eric Kammist. Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži õppijatest koosnev ÄngFree idee seisneb taaskasutatud materjalidest stressinukkude valmistamises. Tiimi moodustavad Triin Resik ja Tiina Elvelt. 

Tallinna Ettevõtlusamet pani välja nii peaauhinna 1000 eurot kui inspiratsioonipreemiad 500 eurot.

Tartu Ülikooli Delta majanduskonverentsil toimunud STARTERtartu parimaks ideeks valiti meeskonna io_developersi nutikad prillid,mille fookust on võimalik äpi abil muuta, vaatamaks vastavalt lähedale või kaugele. Tiim, kuhu kuuluvad Tartu Ülikooli tudengid Elchin Aghazada ja Murad Mammadov, sõidab ka Eestit esindama Kopenhaagenisse  üliõpilaste start-up võistlustele  University Startup World Cup ning samuti tuleb neil üles astuda lõppfinaalis jaanuaris toimuval ärifestivalil sTARTUp Day.

Teine tunnustuse pälvinud Tartu Ülikooli tiim Quantofin (Sohail Alami ja Saumin Sultana) esitles lahendust, mis aitab investoritel tehisintellekti abil vähendada kauplemisriske. Quantofini premeeriti tasuta piletitega järgmise aasta ärifestivalile sTARTUp Day.

Kas ideed arenevad edasi edulugudeks, sõltub meeskondadest endist. „Finaalis oli seekord mitu ideed, mis võivad omas valdkonnas maailma muuta, alates finantstehnoloogiast ning lõpetades meditsiini ja kalakasvatusega. Elluviimine on ülimalt raske nagu ikka, aga tudengid on korduvalt varemgi toored ideed suureks äriks arendanud,“ kommenteeris võistlust STARTERtartu žürii liige ja ettevõtja Kuldar Leis. Tuntuim programmi vilistlane on Ajujahi võitja, 2018. aasta parim STARTERi tiim Timey.

STARTER äriideede arendusprogramm on õppijatele lävepakuks ettevõtlusmaailma ning turvaliseks keskkonnaks, kus võib oma ideid katsetada ja arendada. Kolme kuu jooksul läbitakse ettevõtluse alustamisega seotud koolitusi ja töötubasid. STARTER toimub semestri jooksul Tallinnas, Tartus ning perioodiliselt ka Ida-Virumaal, Pärnus ja Narvas ning programmi on läbinud 3,5 aasta jooksul üle 400 meeskonna. Suurimaks väärtuseks peavad STARTERi vilistlased oma valdkonna mentorite asjakohast tagasisidet ja soovitusi, tekkinud kontaktvõrgustikku ja praktilist õpet ja uusi oskusi, mis aitavad oma ideega edasi liikuda.

STARTERIT toetab Euroopa Sotsiaalfond ning ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu.

Seotud uudised

STARTER lükkab kevadel taas ideedele hoo sisse

25. January 2018

Sul on idee, kuidas muuta eluolu paremaks, mida uudset võiks toota või pakkuda, kuid puudub teadmine, kust alustada? Äriideede arendusprogramm STARTER käivitab jaanuaris oma viienda hooaja. Üle-eestilises ja…