Eesti parim õpilasfirma 2019

10.mail selgus 2019. aasta Eesti parim õpilasfirma, milleks osutus juukse viimistlus- ja hooldustooteid valmistav õpilasfirma Brand Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

Võistluse žürii hinnangul olid kõik finalistid väga tugevad ja lõpliku valikut oli väga keeruline teha, kuid lõpuks sai otsustavaks õpilasfirma Brand suurim potentsiaal läbi lüüa ka globaalsel turul ja eriti Skandinaavias. „Brandi puhul mängis suurt rolli just tohutult põhjalikult läbi mõeldud detailid ja komponendid. Lisaks ka ülimalt kõrgel tasemel disain ja silmapaistvalt head müügioskused,“ selgitas žürii esimees Paavo Pilv.

Brand liikmed olid tunnustuse eest väga tänulikud ning rõhutasid kõikide toetajate, mentorite ja juhendajate olulisust sellel teekonnal. “Tundub, et nüüd tuleb meil terve mai veeta EBS-is, et valmistuda Eesti esindamiseks,” märkis ÕF Brand liige Mihkel Mauriusz Jezierski. Parimaks kuulutatud õpilasfirma sõidab Eestit esindama võistlusele “Euroopa parim õpilasfirma 2019”, mis toimub sel aastal Prantsusmaal. Varasemalt on parima õpilasfirma tiitel toodud tagasi kolmel korral.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles auhinnagalat avades, et õpilasfirmad muudavad koolielu põnevamaks ja elulisemaks, andes hoogu muutunud õpikäsitusele, kogemuspõhisele õppele, õppeainete lõimimisele ja koosõppimisele. „Eesmärk on kõikide koolide sellel kursil liikumine ning teie olete teistele eeskujuks ja teerajajaks. Pole vahet, kas suur või väike kool, õpilasfirma on oluline, vajalik ja võimalik igal pool.“

Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor lisas, et kindlasti on selle taga, et sellel aastal loodi kokku rekordiliselt lausa 400 õpilasfirmat suures osas just tublid õpetajad ja mentorid, kes innustavad ja juhendavad noori omas suure entusiasmiga. „Noorte loovus, leidlikkus ja ettevõtlikus on muidugi aastate jooksul teinud lausa uskumatu hüppe,“ märkis Loor. 

Parimaks kuulutatud õpilasfirma sõidab Eestit esindama võistlusele “Euroopa parim õpilasfirma 2019”, mis toimub sel aastal Prantsusmaal. Varasemalt on parima õpilasfirma tiitel toodud tagasi kolmel korral.

Võistluse teine koht läks ettevõttele Imelõõr Põlva Gümnaasiumist, mis valmistab kohalikust pilliroost biolagunevaid joogikõrsi. Kolmanda koha pälvis pulga otsas olevaid käsitöökohukesi tootev Glaze Tallinna 21. Koolist. Rahvahääletusel pälvis enim toetust vanniteed tootev Laguun Kuristiku Gümnaasiumist. 

Lisaks jagati välja ka mitmed eriauhinnad:

Edu ja Tegu nutika probleemlahenduse preemia – KIFT wallets (Gustav Adolfi Gümnaasium)

Manpower eripreemia “Ready to Work” eripreemia – Borto (Tallinna 21. Kool)

Innove tulevikufirma eripreemia – Sunbull (Tallinna Lilleküla Gümnaasium)

Coca-Cola jätkusuutlikkuse preemia – C-bag (Hugo Treffneri Gümnaasium) 

UC-Rendi eripreemia – Susle (Viljandi Gümnaasium)

Toiduvaldkonna eripreemia  – Vemps (Võru Gümnaasium)

GALERII (8.mai)

GALERII (9.mai)

OTSEÜLEKANDE VIDEOD

KOKKUVÕTTEV VIDEO

JA Eesti suurtoetaja on SEB Pank. Võistluse läbiviimist toetavad ettevõtlusõppeprogramm Edu ja Tegu Euroopa Sotsiaalfondist, Tallinna Ettevõtlusamet, Coca-Cola HBC ja Industry62. Eesti parima õpilasfirma riietab Euroopa võistluseks esinduslikuks ja moodsaks Monton.

Seotud uudised

Selgusid Eesti õpilasfirmade rekordlaada parimad

13. February 2017

Välja jagati ligi 30 auhinda 15 kategoorias! 11. veebruaril toimus Tallinnas, Kristiine ja Rocca al Mare keskustes kõiki seniseid osalusrekordeid purustav Eesti õpilasfirmade laat 2017, mis ühtlasi kandis…

Varsti selguvad aasta parimad õpilasfirmad

2. April 2019

Juba sel kevadel valitakse aasta parim minifirma, kutseõppe õpilasfirma ja õpilasfirma! Võistlused toimuvad aprillis ja mais. 11.aprillil toimub võistlus “Eesti parim minifirma 2019”. Võistlus toimub SEB Innovatsioonikeskuses Tallinnas ning huvilistel…

Eesti parim õpilasfirma valmistab sulavaid šokolaadilusikaid

31. May 2016

Eesti parim õpilasfirma on Spoony, kes valmistab šokolaadilusikaid, täpsemalt lusika otsas šokolaadikuubikuid, mis mõeldud maitsva kakaojoogi valmistamiseks. Tegemist pole küll innovatsiooniimega, kuid Eesti turul on sellised tooted üsnagi…