Seminar “Kooli ja ettevõtte koostööst sünnivad tulevikutegijad”

Populaarseks saanud koolide ja ettevõtete koostöö inspiratsiooniseminar tuleb taas, sedapuhku juba neljandat korda ja seekord Tallinnas, Öpiku konverentsikeskuses ruumis “Supernoova”. Kutsume koolide ja ettevõtete esindajaid kokku kogemusi jagama ning koostöökontakte looma. Arutame ja mõtleme, kuidas tulevikutegijaid ühiselt toetada.

„Jäta universumisse oma jälg“ on üks Steve Jobsile edu toonud seitsmest äripõhimõttest. Inspireeriv õpikogemus või käik ettevõttesse võib mõjutada noorte tulevikuotsuseid ja soove samamoodi.  Tulevikutegijatele valikuvõimaluste, kasulike õpikogemuste ning praktiliste oskuste pakkumiseks on parim siduda haridus ja ettevõtlus.

PÄEVAKAVA:

10.30 Registreerimine, hommikukohv

11.00 Seminari sissejuhatus ja korraldajate tutvustus – miks ettevõtete ja koolide koostöö on meie südameasi?
Eva Pruusapuu, Eesti Teadusagentuur

11.20 Kuidas toetab tulevikutegijate kujundamist ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu?
Kristi Ploom, Haridus- ja Teadusministeerium1

11.40 Keele- ja majandusõppe praktika käsikäes
Michael Kirschinger, Kadrioru Saksa Gümnaasium

Mida huvitavat ja kasulikku pakub pikaajaline koostöö ettevõtete ja kogukonnaga?
Arvo Pani, Kadrina Keskkool

12.20 Lõunapaus

13.00 Valikaine, mis sündis ettevõtte ja kooli koostöös
Jana Ribelis, Silberauto AS

Mis motiveerib ja kuidas kaasata ettevõtjaid tulevikutegijate kasvatamisse
Kari Maripuu, Brightspark OÜ

13.40 Paneeldiskussioon – kuidas jõuda ettevõtte ja kooli püsiva koostööni, mida on osapooltel teineteisele pakkuda ning mida võidavad sellest õpilased?
Michael Kirschinger Kadrioru Saksa Gümnaasiumi saksakeelse majanduse ja praktika koordinaator, Arvo Pani Kadrina Keskkooli direktor, Jana Ribelis Silberauto AS turundusosakonna juht, Kari Maripuu ettevõtja, Merilin Priilinn-Türk ettevõtlik õpilane.

14.20 Praktiline töötuba – ideede pank
Ajurünnak, kus koolide ja ettevõtete esindajad otsivad koostööprojektide ideid, mida üheskoos saaks ellu viia, seejuures pidades silmas nii õpilaste, koolide kui ettevõtete vajadusi ja ootusi.

15.00 Töötoa kokkuvõtted ehk 10+ ideed koostööks, mida seminarilt kaasa võtta

15.30 Seminari lõpp

Seminar toimub koostöövõrgustiku Ettevõtlikkuse edendamiseks, Eesti Teadusagentuuri ning ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu koostöös. Seminar on osalejatele TASUTA!

Seminari modereerib koolitaja Indrek Maripuu. Tema peamiseks fookuseks on mõttemustrite murdmine ehk nutikus ja teistmoodi mõtlemine.

Registreeru SIIN!

Lisainfo: liisi.hansen@koda.ee

Seotud uudised

Kool ja ettevõte – koostööst sünnivad tulevikutegijad

24. October 2018

Koostöövõrgustik Ettevõtlikkuse edendamiseks ja ettevõtlusõppe programm Edu & Tegu kutsuvad Teid 21. novembril toimuvale seminarile “Kool ja ettevõte – koostööst sünnivad tulevikutegijad”. Oleme juba kahel korral, Tallinnas ja…

Ettevõtete ja koolide koostööst sünnivad tulevikutegijad

3. December 2018

21. novembril toimus Pärnus seminar, kus kohtusid ettevõtete ja haridusasutuste esindajad. Seminaril jagati kogemuslugusid, mida Eesti koolide ja ettevõtete koostöös juba tehtud on. Kiirkohtingul ja praktilises töötoas vahetasid…