Eesti suurimaid mentorkohtumisi Startup Speed Dating Night viis kokku üliõpilased ja mentorid

27. märtsil Tallinnas juba seitsmendat korda aset leidnud Eesti üks suurimaid mentorkohtumisi Startup Speed Dating Night tõi äriideede arendamiseks kokku enam kui 50 Eesti ettevõtete esindajat ning üle 120 erineva kõrgkooli üliõpilase.

Startup Speed Dating Night 2018 Foto: Harry Tiits

Kiirkohtingul said ülikoolidest alguse saanud tudengitiimid kriitilist tagasisidet ja soovitusi oma idee edasiarendamiseks ning võimaluse küsida nõu erinevate ärivaldkondade esindajatelt. Mentorid nõustasid meeskondi ärimudelite, intellektuaalomandi, müügi ja turunduse, tootearenduse, teenusedisaini vallas ning jagasid ka valdkonnaspetsiifilist nõu, sh infotehnoloogia, rohe- ja loomemajanduse ning finantsvahenduse teemadel. Kõik mentorid panustasid oma aega tasuta, et aidata kaasa täiendavate Eesti edulugude tekkele ja ettevõtjate kogukonna arendamisele.

Tallinna kõrgkoolide üliõpilaste äriideed on olnud seotud väga erinevate valdkondadega. „Jätkuvalt on päevakajaline mitmesuguste teenusepakkujate leidmine ja kokkuviimine nende potentsiaalsete klientidega ning teenuste-toodete arendamine uuenduslike tehnoloogiliste lahenduste läbi: lapsehoidjad, iluteenused, eriarstid, juristid, muusika ja toiduga seonduv, taaskasutus,“ tõdes STARTERtallinna TalTech Mektory poolne programmijuht Kristy Tättar. „Huvi pakuvad ka innovatiivne haridus ja tervishoid (arstide administratiivkoormuse vähendamine, hambakindlustus), aga ka kodujäätmete kogumine, sorteerimine ning energiatarbimise optimeerimine,“ lisas STARTERtallinna programmi eestvedaja Silja Lassur Tallinna Ülikoolist.

STARTER programm annab algse baasi ettevõtjana jätkamiseks. STARTERist säilivusaja indikaatorkleebise ideega alustanud ja tänaseks tiimiga Timey Ajujahi finaali jõudnud Martin Möllits hindab omal ajal “noore ja rohelisena” STARTERis osaledes mentoritelt saadud tagasisidet eriti kõrgelt. „Praktiline tagasiside ja soovitused oma ala spetsialistidelt, kes on olnud minuga sarnaselt alustava ettevõtja kingades ja maadelnud samade katsumustega, annab võimaluse mõndagi eksimust vältida. Ühe õhtu jooksul erinevate valdkondade ekspertidelt nõuannete saamine andis palju usku, ideid ja ka kontakte idee edasiarendamiseks,“ selgitas Möllits, kes omalt poolt inspireerib üritusel osalejaid läbi enda kogemuste ja eduloo jagamise. 

STARTERi programmi vilistlane Michael Rhodes võrdles mentorkohtumist Google’ga: „Mentorõhtu on nagu päriselu Google – kõikidele küsimustele on võimalik vastus saada sekunditega inimestelt, kes on kõike seda teinud, mida ise plaanid tegema hakata.“

Ürituse toitlustuse korraldab sotsiaalne ettevõte E-dible, mille asutaja ja juhi Katri-Liis Reimanni sõnul on ettevõtte eesmärk kasutada nn päästetud toitu (ehk kaubanduskettide toidu ülejääke) maitsvate roogade valmistamiseks. “Tähelepanuväärne on asjaolu, et kogu toit, millega rohkem kui 170 inimest toitlustatakse, oleks ära visatud,” nentis Reimann. Toitu aitab päästa poekett Selver, mis  on samuti  pühendunud toiduülejääkide probleemi lahendamisele, soodustades taaskasutamise õpetamist  ja propageerimist. 

Mentorkohtumise korraldasid kõrgkoolide äriideede arendamise programmi STARTERtallinn eestvedajad Tallinna Ülikool ning TalTech Mektory koostöös Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business School’i ja Eesti Ettevõtluskõrgkooliga Mainor. Õppurite äriideede arengu toetamiseks loodud programm käivitus 2016. aasta jaanuaris. Tänaseks on programmi läbinud üle 400 meeskonna.

Startup Speed Dating Night ja STARTERtallinn programmi tegevusi toetab Euroopa Liidu Sotsiaalfond

Seotud uudised

Mentorluse kultuur areneb hoogsalt ka ülikoolides

31. October 2018

Oktoobris toimusid Tallinnas ja Tartus kaks suurt Edu ja Tegu STARTER programmi mentorüritust, kus osales kokku üle 300 alustava ettevõtja ja mentori. Aina rohkem ettevõtjaid panustab mentorina ülikoolides…