SEBs on käimas mitmeid noorte ettevõtlikkust toetavaid projekte

Leiutamiskonkurss

4. jaanuarist kuni 15. veebruarini 2019 on avatud SEB ja Lottemaa suur leiutamisvõistlus, kuhu on oodatud kõikide väikeste ja noorte (kuni 18. aastat vana) leiutajate leiutised ja nende projektid. Konkursi asutajad SEB ja Lottemaa on veendunud, et ettevõtlikkus ja innovatsioon on see, mis viib meie ühiskonna oma arengus edasi ja muudab kõigi meie elu paremaks. Laste innovatsiooniks aga ongi leiutamine. Leiutamiskonkursi finaali pääsenud tööd saavad rohkelt auhindu, kuid peamiseks auhinnaks on see, et konkursi võidutöö saab täismahus ülesehitatud Lottemaa teemaparki 2019. aasta suvel kõikidele külalistele avastamiseks ja imetlemiseks. Rohkem infot konkursi kohta saab aadressil www.lottemaa.ee. Konkursi keskkond on kakskeelne ning juba rõõmuga märkame, et leiutamine teeb elu huvitavaks kõigile lastele üle terve Eesti. Lisan kirja juurde pildi eelmise aasta konkursi võidutööst.


Õpetajate koolituspäev

27. veebruaril algusega kell 11.00 toimub SEB innovatsioonikeskuses traditsiooniline õpetajate koolituspäev. Päeva raames jagatakse Eesti õpetajaga kõige viimast infot majanduse – finantside – ja pangandusteenuste valdkonnast. Erilise tähelepanu all on rahatarkuse õpetamisega seotud uudised ja kõik ettevõtmised, mis on seotud finantstarkuse õpetamisega Eestis. Koolituspäev kestab orienteeruvalt 15.30ni ning osalema on oodatud  kõik õpetajad üle Eesti. Üritusel võtavad sõna SEB parimad kõneisikud. Koolituspäev on õpetajatele tasuta.

Elektrooniline rahatarkuse kursus

Endiselt kogub populaarsust SEB elektrooniline rahatarkuse kursus, mis asub aadressil https://www.seb.ee/rahatarkus. Kakskeelne õppekeskkond on juba saanud populaarseks ligi 100 Eesti kooli seas. E-kursuse eesmärgiks on anda rahatarkuse alustalasid ka neile õpilastele/koolidele, kuhu pankade vabatahtlikud õpetajad kas ei jõua või ei jõua piisavalt tihti. Kursus koosneb 10 videotunnist ja räägib nii rahatarkuse alustaladest (palk, kogumine, pension, laenud jne), kui ka noortele rohkem huvi pakkuvatest teemadest nagu investeerimine, aktsiad ja võlakirjad, ettevõtllikkus, innovatsioon, start-up’ide töökultuur. Kutsume kõiki Eesti koole kursusega liituma ja jagama infot oma kolleegide seas. Kursusest osavõtt on tasuta, vastused selle raames pakutavatele testidele ja ülesannetele saab õpetaja tellida otse oma postkasti registreerides oma osalust kursuse lehel.

Seotud uudised

Uuring: noorte ettevõtlikkust pärsib väike õppekava maht

4. December 2017

Eesti koolides pakutava ettevõtlusõppe mõju jääb kesiseks, kui seda ei suudeta pakkuda vähemalt 100 tunni mahus, sealjuures põhilised takistused piisava hariduse pakkumisel on ebapiisav finantseering ja vähene sidusus…

Otsitakse toredaid ja toetavaid mentoreid õpilasfirmadele!

30. August 2016

JA Eesti (Junior Achievement Eesti) kutsub Sind noori ettevõtjaid innustama ning oma väärtuslikke kogemusi nendega jagama! Õpilasfirma on JA Eesti ettevõtlusõppeprogramm gümnaasiumi- ja kutsekooli noortele, minifirma on õpilasfirma…