Mentorluse kultuur areneb hoogsalt ka ülikoolides

Oktoobris toimusid Tallinnas ja Tartus kaks suurt Edu ja Tegu STARTER programmi mentorüritust, kus osales kokku üle 300 alustava ettevõtja ja mentori. Aina rohkem ettevõtjaid panustab mentorina ülikoolides uute edulugude ja järeltuleva ettevõtjate põlvkonna tekkesse.

Mentorüritustel Startup Speed Dating Night ja Mentorite tagasiside karussell said ülikoolide ühisest STARTER äriideede arendamise programmist alguse saanud startup-meeskonnad kriitilist tagasisidet, soovitusi oma idee jätkuvaks arendamiseks ja võimaluse küsida küsimusi erinevate ärivaldkondade esindajatelt. Mentorid nõustasid õppuritest meeskondi ärimudelite, intellektuaalomandi, programmeerimise, müügi ja turunduse, tootearenduse, teenusedisaini ning mitmete teiste teemade osas, sh sotsiaalne ettevõtlus.

Kõik osalenud mentorid, keda oli kokku ligi 70, panustasid oma aega tasuta, et aidata kaasa täiendavate Eesti edulugude tekkele ja ettevõtjate kogukonna arendamisele. Civitta Eesti AS-i Ajujahi tiimijuhi Harri Tallinna sõnul on mentorüritusest kujunenud oluline startup ettevõtjate kokkusaamise ja võrgustumise koht.

sTARTUp Day programmijuht Sven Illing rääkis, et  kuulis mõistet “pay it forward” esimest kordi Silicon Valleys käies. Sellele põhimõttele on ehitatud Silicon Valley edu idufirmade keskkonnana. „See tähendab, et kogenumad tegijad aitavad noori asutajaid sageli midagi vastu soovimata, sest kui nemad olid noored ja rohelised, siis anti neile nõu. Nüüd on neil võimalus kord saadud mentorluse eest tasuda, toetades ise järgnevat põlvkonda,“ selgitas Illing. „Hea meel on näha, et mentorluse kultuur on arenemas ka Eestis”.

STARTER programmis osalejad on läbi aastate hinnanud mentoritelt saadud tagasisidet ja soovitusi väga kõrgelt ning see on aidanud nii mõnegi tiimi motivatsiooni alustava ettevõtja rasketel hetkedel taastada.

STARTER programmis Tartus, Tallinnas, Ida-Virumaal, Läänemaal ja Pärnumaal on ligi kolme aasta jooksul oma äriideid arendanud üle 1100 õppuri 39 Eesti koolist.

 

Hea ettevõtja! Kui Sinagi soovid oma teadmiste ja kogemustepagasiga panustada uute edulugude tekkele, palun võta ühendust STARTERi tiimiga.

Alati on teretulnud uued osalejad ehk inspiratsioonikõnelejad, mentorid, seminaride läbiviijad kui ka žüriiliikmed. Kontaktid ja muu info  www.starteridea.ee

 

Seotud uudised

Tunnustati äriideede arendamise programmi STARTER mentoreid

29. December 2016

Haridus- ja teadusministeeriumi algatatud ja koostöös kõrgkoolide, tööandjate ning teiste ettevõtlikkust arendavate partneritega korraldatav ettevõtlusõppe programm Edu&Tegu võttis aasta kokku Tartus toimunud mammutärifestivalil sTARTUp Day, kus lisaks äri-…

Mentorlus kui kahepoolne protsess

24. April 2018

Mentorite kogemustepagas ja noorte aus tagasiside ning lennukad ideed – hindamatu väärtus ettevõtlusõppe mõlemale osapoolele Mentorlus on protsess, millest on kasu mõlemale poolele. Kui noorele inimesele on asendamatuks…

Ettevõtjad on oodatud noortele mentoriteks!

15. August 2016

Kas soovite panustada Eesti ettevõtluse arengusse koostöös kõrgkoolide ja koolidega? Kas Teile meeldib oma ettevõtlusalaseid teadmisi ja kogemusi jagada ning noori inspireerida? Olete töötanud või Teil on plaan…