Euroopa kutseoskuste nädal

5.-9. novembril tähistatakse Euroopa Liidu liikmesriikides kutseoskuste nädalat. Kolmandat aastat toimuva Euroopa Komisjoni aktsiooniga on ühinenud Eesti kutsekoolid, kes koostöös Innovega korraldavad 8. novembril Oskuste ÖÖ. Selle kohta saad rohekm lugeda www.kutseharidus.ee/oskuste-oo.

8.novembril toimub Euroopa kutseoskuste nädala raames Eestis suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Kolmandat korda toimuva üle-euroopalise teemanädala tänavuseks deviisiks on “Avasta oma anne”. Sellest inspireerituna avavad meie kutsekoolid mitmekülgsete programmidega ühel õhtul enda uksed, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe eriilmelisust.

SA Innove kutsehariduse maine valdkonnajuhi Liina Reinsaare sõnul avastab aasta-aastalt üha rohkem täiskasvanuid enda jaoks oskusõppe. “Tegelikult ei pea nii kaua ootama ja oma tõelise kire ning ande võib leida juba varem. Just sellepärast kutsumegi valdavalt õhtusel ajal toimuvale Oskuste ÖÖle oma annet avastama kogu perega, sest tegevusi leidub igas vanuses huvilistele. Koolide programmid on väga mitmekülgsed, kust leiab nii kunsti, muusikat, tehnikat, maitsvat toitu, teatrit, tööstust, elektrit, mänge, kokkupuudet loomadega, harivaid töötubasid, tasuta teenuseid ning veel palju muud huvitavat. Osad koolid alustavad ka juba päevasel ajal,” lisas Reinsaar.

Kutseoskuste nädalat tähistatakse kõikjal Euroopa Liidus 5.-9. novembrini. Samaaegselt liikmesriikide tegevustega korraldab Euroopa Komisjon Viinis erinevaid kutsehariduse teemalisi sündmusi. Iga riigi poolt osaleb seal ka saadik, Eestit esindab kutseharidusest tuule tiibadesse saanud Tartu Kunstikooli vilistlane, Oot-Oot Stuudio tegevjuht ja kaasasutaja Marko Ala.

Oskuste ÖÖ-l osaleb 20 kutsekooli üle Eesti. Ülevaate Oskuste ÖÖ programmidest leiab kutsehariduse infoportaalist www.kutseharidus.ee ning Euroopa kõikidest sündmustest Euroopa Komisjoni kodulehelt. Jälgi meeleolukaid tegemisi ka kutsehariduse Facebooki lehel.

Euroopa kutseoskuste nädala kodulehekülg ja sündmuste kaart on leitavad aadressilt http://www.ec.europa.eu/social/VocationalSkillsWeek

Euroopa kutseoskuste nädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on muuta kvaliteetseid oskusi ja tööturul väljavaateid pakkuv kutseharidus ja -koolitus ligitõmbavamaks. Selle kestel korraldavad osalevad riigid üle kogu Euroopa nii kohalikul, piirkondlikul kui ka riiklikul tasandil sündmusi. Euroopa kutseoskuste nädal toimus esimest korda 2016. aastal.

Seotud uudised

Eesti noored näitasid Euroopa kutsemeistrivõistlustel parimaid oskusi

5. January 2017

1.-3. detsembrini toimusid Göteborgis Rootsis Euroopa noorte kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2016. Tallinna Polütehnikumi õpilast, Hendry Sadrakut tunnustati veebiarenduses pronksmedaliga ning ka Eesti parima võistleja medaliga. Lisaks tõid eestlased koju…