Parimaks õpilasfirmaks valitud sEst paneb Eesti looduse ehtesse

11. mail valiti Tartus Eesti Rahva Muuseumis 23. korda Eesti parim õpilasfirma, milleks osutus Tallinna Reaalkooli õpilaste sEST, mis köidab oma käsitööehetesse ehedat Eestimaa loodust, näiteks samblike, lehti, rabapinnast jne. Noorte juhendajaks on Riin Saar.

Võistluse žürii esimees Kristine Ross ütles, et võitja osas oli erakordselt keeruline otsust langetada, sest kõik osalevad noored olid asja võtnud väga tõsiselt ja teinud tööd suure kirega. “Otsused langesid žürii tuliste vaidluste tulemusel. Kuulasime ja vaatasime noori ettevõtjad äärmiselt põhjalikult, olulisteks kriteeriumiks otsustamisel oli idee tugevus, innovaatilisus, aga ka oskus kogu protsessi juhtida, saada aru ettevõtluse olemusest ning eelkõige meeskonnatööd teha,” ütles Kristiine Ross. “Võitjaks osutus tugeva idee ja äärmiselt tervikliku kontseptsiooniga noorte ettevõte sEST, kelle on tugev ja läbimõeldud lugu, hea tiimitöö. Neil on väga head võimalused Euroopa noortega rinda pista.”

Parima õpilasfirma tiitliga pärjatu sõidab suvel Eestit esindama Serbias toimuvale Euroopa õpilasfirmade võistlusele. Eelmisel aastal osutuks Euroopa parimaks just Eesti õpilasfirma Festera, mis valmistab ainulaadseid prügikaste, mis toodavad toidujääkidest väärtuslikku huumust.

sEST esindajad ise olid võidust väga üllatunud ning märkisid, et parimat tunnet sellel hetkel olla ei saagi. Võistlust korraldava JA Eesti direktor Kersti Loor ütles, et kogu noorte õppimisprotsess on olnud arendav ja põnev. “Meil on andekad noored, kellel on ideid, julgust ja pealehakkamist. Lisaks õpilasfirmadele endile on kogu protsessist õppinud nii juhendajad, pered ning meie JA eestvedajatena,” lausus Kersti Loor. “Uhke on vaadata, kui kiiresti ja varmad on noored õppima ning pea püsti ja lustiga oma ettevõtteid arendama. Oleme kõigile ääretult tänulikud nii noortele kui nende juhendajatele.”

Võistluse teine koht läks õpilasfirmale BestIce, mis on juba praeguses staadiumis jõudnud reaalse koostööni suurettevõtjaga ning näidanud häid müüginumbreid. Ettevõte toodab kodumaistest kommidest käsitööjäätist.

Kolmas koht läks õpilasfirmale Rabavesi Põlva Gümnaasiumist, juhendaja Kaia Tamm.

Võistlusest võttis osa kokku 21 õpilasfirmat üle Eesti.

JA Eesti suurtoetaja on SEB Pank. Võistluse läbiviimist toetasid ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu Euroopa Sotsiaalfondist, Tartu Ärinõuandla ja Tartu Linn.

Esikolmikule panid auhinnad välja SEB Pank ja Äripäev. Eesti parim õpilasfirma esindab Eestit Euroopa õpilasfirmade võistlusel, milleks riietab nad stiilseks ja moodsaks Monton. Eesti parim õpilasfirma saab osaleda start-up konverentsil Latitude59 ning aastase 100%-lise stipendiumi õppimiseks EBSis.

Seotud uudised

Kes valitakse Eesti parimaks õpilasfirmaks 2018?

2. May 2018

Junior Achievement Eesti on korraldanud võistlust „Eesti parim õpilasfirma“ juba 23 aastat. Sel aastal valitakse parim õpilasfirma 11. mail Tartus, Eesti Rahva Muuseumis. Võistluse finaali kandideeris ligi 40…

Eesti õpilasfirma Festera valiti Euroopa parimaks

13. July 2017

Eesti selle aasta parim õpilasfirma Festera sai Brüsselis hakkama hiilgava esinemisega ning rahvusvaheline žürii kuulutas nad Euroopa parimaks õpilasfirmaks. Eestit Euroopa finaalis esindanud Festera kooseisus Kevin Reisenbuk, Sandra…

Eesti parim õpilasfirma valmistab sulavaid šokolaadilusikaid

31. May 2016

Eesti parim õpilasfirma on Spoony, kes valmistab šokolaadilusikaid, täpsemalt lusika otsas šokolaadikuubikuid, mis mõeldud maitsva kakaojoogi valmistamiseks. Tegemist pole küll innovatsiooniimega, kuid Eesti turul on sellised tooted üsnagi…