Euroopa kutseoskuste nädal näitab oskusõppe eriilmelisust ka Eestis

Sel nädalal, 20.-24. novembril tähistatakse Euroopa Liidu liikmesriikides kokku üle 1000 erineva sündmusega kutseoskuste nädalat. Teist aastat toimuva Euroopa Komisjoni aktsiooniga on ühinenud Eesti kutsekoolid, kes korraldavad erinevaid oskusõpet tutvustavaid sündmusi.

„Suur hulk tublisid noori on saanud tuule tiibadesse just tänu kutsekoolis õpitud oskusele, mis sai alguse hobist või kirest. Alles hiljuti tõestasid Abu Dhabis toimunud maailma kutsemeistrivõistlustel pronksmedali võitnud noored maastikuehitajad, et meie kutseharidus on maailmatasemel,“ rääkis SA Innove kutsehariduse maine valdkonnajuht Liina Reinsaar.

“Euroopa kutseoskuste nädal kutsub oma annet avastama. Seda, kuidas kujundada oma andest või hobist tulevikutöö, tasub kindlasti oma silmaga kutsekoolidesse uurima tulla,” lisas Reinsaar.

Kutseoskuste nädala jooksul on huvilistel võimalus külastada mitmeid kutsekoole ning osaleda töötubades, loengutes, erinevatel võistlustel ja oskuste aasta inspiratsiooniüritusel. Näiteks Luua Metsanduskool ootab Tallinnas kõiki metsandusalastesse töötubadesse, Tallinna Majanduskool avalikele loengutele ning Tartu Kunstikool 24 tunni koomiksimaratonile.

Lisaks teevad kutsekoolid ka kogukonnale kingitusi. Näiteks Tallinna Ehituskool valmistab EV100 puhul SOS Lastekülale kingituseks 100 lastetooli, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lapsehoidja eriala õpilased valmistavad Tartu lasteaedadele eakohased kätepesujuhendid ning Järvamaa Kutsehariduskeskus sõidab külla oma piirkonna üldhariduskoolidele.

Ülevaate Eestis toimuvatest sündmustest leiab kutsehariduse infoportaalist ning Euroopa kõikidest sündmustest Euroopa Komisjoni kodulehelt. Jälgi meeleolukaid tegemisi ka kutsehariduse Facebooki lehel.

Neil, kes ise sündmustest osa võtta ei saa, on võimalus kutsekoole külastada endale sobival ajal virtuaaltuuride vahendusel.

Samaaegselt liikmesriikide tegevustega korraldab Euroopa Komisjon 22.-24 novembril Brüsselis erinevaid sündmusi, nagu kutsehariduse konverents, ettevõtete ja haridusasutuste tippkohtumine (Enterprise-Education Summit) ning kokkuvõttev kutseoskuste nädala lõppsündmus.

Euroopa kutseoskuste nädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on muuta kvaliteetseid oskusi ja tööturul väljavaateid pakkuv kutseharidus ja -koolitus ligitõmbavamaks. Selle kestel korraldavad osalevad riigid üle kogu Euroopa nii kohalikul, piirkondlikul kui ka riiklikul tasandil sündmusi. Euroopa kutseoskuste nädal toimus esimest korda 2016. aastal.

 

Seotud uudised

2014. aasta Euroopa õpilasfirmade võistlus toimub Eestis

8. April 2013

Eelmisel nädalal allkirjastasid Junior Achievement Europe juhid otsuse, millega antakse Eestile õigus korraldada 2014. aasta üle-Euroopaline õpilasfirmade võistlus. Üritus toob Tallinnasse ligi 200 võistlejat kokku 35 riigist. Junior…