sTARTUp Day 2017 loob pinnase suurteks tegudeks

8. detsembril toimub Tartus juba teist aastat järjest sTARTUp Day ärifestival. Ürituse peateema “From Zero To Hero” (tõlkes: “Nullist Kangelaseks”) koondab ettekandeid ja seminare rahvusvaheliste idufirmade juhtidelt, kes on ise väheste vahenditega kasvatanud edukaid ettevõtteid.

 

sTARTUp Day 2017 nime kandev suurüritus toimub teaduskeskuses AHHAA, mis muudetakse ürituse raames tõeliseks iduettevõtete mekaks. Külalised saavad nautida hommikust õhtuni kestvat sisutihedat programmi, mis on jaotatud 4 lava, 2 töötoa ning terve teaduskeskuse peale.

Ettekannete kõrval on ühele lavale koondatud liftikõned. Terve päeva vältel on võimalik laval oma müügikõne esitada investoritele, partneritele ja tulevastele klientidele. Lisaks on Firelight-nimelisel laval võimalus esitada küsimusi tuntud inimestele.

Küsimusi ootab ning enda kogemusi tuleb jagama ka Rick Rasmussen, UC Berkeley ülikooli õppejõud. Rasmussen on tundnud ka suure raha lõhna – kolm ettevõtet, mille juhtivtöötaja ridadesse ta on kuulnud, müüdi koguarvestuses 8 miljardi dollari eest. Ricki sõnul ootab ta ürituselt võimalust ka ise midagi kõrva taha panna: “Eestil on väga kõrge maine ettevõtluse ja ettevõtete juhtimise osas, mistõttu ootan eelkõige ideede vastastikust vahetamist.”

Võrreldes eelmise aasta avaüritusega, saab sel aastal kogeda mitmeid uuendusi ja üllatusi. “Oleme kokku pannud veelgi sisukama programmi ligikaudu 100 esinejaga. Kohtumiste eelkokkuleppimise rakendus loob paremad võimalused partnerite ja investoritega kohtumiseks. Sisukad on ka üritusele eelnev ning järgnev päev – toimuvad EstBAN juubeligaala, koolitused ning rahvusvaheline moeturg,“ sõnas festivali peakorraldaja Ermo Tikk strateegilistest muudatustest

Teemakäsitlused on samuti mitmekülgsemad. Vaatluse alla tulevad sealhulgas tootearendus, biotehnoloogia, bränding, andmete turvamine, kosmose tehnoloogia jpm.

Idufirmas Starship Technologies arvutite visiooni ja taju eest vastutav Kristjan Korjus võtab ette palju kõmu tekitanud masinõppe teema. “Masinad on meie elu teinud järjest mugavamaks juba aastatuhandeid. See protsess kiireneb ning sellega kaasa minemine on olnud riikidele ja inimestele väga hea. Samas on mul endalgi natukene kõhe tunne, kui nüüd hakkavad masinad meilt ära võtma ka mõtlevaid töid,” avas Korjus ettekande tagamaid.

Oluliste teemakäsitluste kõrval saavad kõik külalised see aasta tasuta pääsme ka järelpeole, mis saab olema suurejooneline sündmus kõrvalasuvas Turu spordihoones.

sTARTUp Day 2017 korralduslikud partnerid on Tartu Linn, Tartu Ülikool, Startup Estonia ja Tartu ettevõtluskogukond. Tegemist on suurima iduettevõtetele, investoritele, tehnoloogia eestvedajatele, noortele, ametnikele ja meediale suunatud ärifestivaliga Baltikumis.

 

Piletid festivalile on saadaval veebilehel: https://www.startupday.ee/

 

Seotud uudised

Garage48 HUB üritustesari keskkoolinoortele Startup Class

29. October 2014

Iduettevõtete koostöökoht Garage48 HUB korraldab uhiuut ja nutikust täis Startup Class 3-osalist üritusesarja. Ürituste eesmärk on tutvustada noortele startup maailma ja näidata neile, milline näeb välja tööelu valides haridusteeks IT ja tehnoloogia. Startup Class…