Eesti parim õpilasfirma 2017 on Festera Hugo Treffneri Gümnaasiumist. Aasta ettevõtlusõpetaja on Kaia Tamm Põlva Gümnaasiumist.

Eesti parim õpilasfirma on ÕF Festera koosseisus Kevin Reisenbuk, Joonatan Oras, Sandra Võsaste ja Kris-Robin Sirge.  Noored toodavad prügikaste, mis lagundavad mikroobide, küttekeha ja ventilatsiooni abil biojäätmeid. Protsess on 10 korda kiirem kui tavaliselt, lisaks tekib väärtuslik kompost. Õpilasfirma juhendaja on Ülle Seevri.

Teise koha pälvis Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilasfirma Leivapoisid.  Leivapoisid toodavad vanaemade retsepti järgi leivasuppi, millest on sündinud hästi disainitud ja pakendatud toode, mis on jõudnud juba ka poelettidele. Meeskonda kuuluvad Romet Esko, Raul Eskol, Mark Sagar ja Julius Tarand,  juhendaja Kristel Rannaääre.

Kolmanda koha võitis kunstnike töid vahendava veebikeskkonna loonud ÕF Crufty Tallinna Reaalkoolist. Kolmeliikmelisse firmasse kuuluvad Melanie Rannula, Alexsanda Kruusberg, Karmen Markov, juhendaja Ene Saar.

Esikolmikule panid auhinnad välja Exit Room ja SEB ning Marketingi Instituut, kes kutsub noori osa võtma turundusnädalast. Peaauhinna võitjatele – osavõtupääsme Latitude 59 konverentsist – pani välja Startup Estonia. Eesti parima õpilasfirma riietab Euroopa võistluseks stiilseks Monton.
Auhinnad õpetajatele panid välja Kaubandus-Tööstuskoda ja SEB Pank.

JA Eesti 25. sünnipäeva galal kuulutati esmakordselt välja JA vägev vilistlane. Vägevaks vilistlaseks 2017 sai värskelt PwC Legal Ida- ja Kesk-Euroopa juhiks nimetatud Karl Juhan Paadam. Karl on Eesti PwC õigusosakonna nullist üles ehitanud, kasvatanud selle viie aasta jooksul üheks Eesti suuremate hulka kuuluvaks advokaadbiürooks ning nüüd asub juhtima Ida- ja Kesk-Euroopa osakonda, kus talle allub 300 advokaati.

Aasta ettevõtlusõpetajaks 2017 nimetati Põlva Gümnaasiumi ja Põlva Kooli ettevõtlusõpetaja Kaia Tamm, kes on sealses kogukonnas väga aktiivne ja tubli ettevõtlusõppe eestvedaja. Tänavu võitis tema juhendatud minfirma (7. klassi õpilased) Eesti parima minifirma tiitli ja üks tema 12-st õpilasfirmast oli ka õpilasfirmade võistluse finalistide hulgas. Aasta ettevõtlusõpetaja lennutab puhkusele Novatours.

Elutööpreemia – JA aastate õpetaja tiitli– pälvis Helena Kudre Värska Gümnaasiumist, kes on Setumaa ettevõtlusõppe mõistus, hing ja süda.

JA Eesti aasta mentor 2017 on Hargla Kooli minifirma Le Wood mentor Rasmus Onkel.

Coca-Cola eripreemia pälvis õpilasfirma Portwa Tallinna 21. Koolist, kes jagab samu väärtusi Coca-Colaga, milleks on ehtsus, meeskonnatöö ja koos klientidega võitmine. Õpilasfirma Portwa toodab eridisainiga rahakotte. Juhendaja Epp Vodja.

Ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu andis välja oma eripreemia õpilasfirmale, kes nutikat probleemilahendust pakkudes tõmbab Eesti liikuma. Selle preemia pälvis ÕF Music to Your Life Tallinna Linnamäe Vene Lütseumist. Juhendaja Evgeniya Zolotareva.

Innove tulevikupotentsiaali preemia võitis Crufty Tallinna Reaalkoolist, kellel on potentsiaali jõuda ka maailmaturule. Juhendaja Ene Saar.
Manpower tunnustas õpilasfirmat, kelle õppeprotsess on olnud suurim. Auhinna „Ready for Work“ pälvis Nõo Reaalgümnaasiumi õpilasfirma NOVA, kes pakub vanuritele arvutiõpet. Juhendaja Svetlana Keisk.

Viking Line’i eripreemia pälvis Auhinna õpilasfirma Cocopop, kuhu kuuluvad Tallinna Reaalkooli, Tallinna 32. Keskkooli, Rocca al Mare Kooli õpilased. Juhendaja Ene Saar.

Rahva lemmikuks sai Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi šokolaaditrühvleid tootev õpilasfirma Shococo, kes kogus üle veebihääletuses üle 1200 poolthääle. Rahva lemmikut ootab ees Tallinna Teletorni servakõnd.

JA Eesti 25. tegevusaastal tegutseb ligi 100 gümnaasiumis, kutse- ja põhikoolis 324 õpilasfirmat. 25 aasta jooksul on õpilasfirmasid loodud ligi 3000 ning õpilasfirma vilistlasi on üle 12000.

Eesti õpilasfirmade võistlust toetasid SEB Pank, Edu ja Tegu ettevõtlusõppe programm Euroopa Sotsiaalfondist, Hasarmängumaksu nõukogu ja Tallinna Ettevõtlusamet. Aasta ettevõtlusõpetaja auhinna pani välja Novatours.

Seotud uudised

Eesti parim minifirma 2017 on MF Puujuurikas Põlva Koolist

26. April 2017

3. aprillil võistlesid piirlinnas Valgas Eesti parimad minifirmad, et valida neist omakorda välja aasta kõige edukamad. JA Eesti minifirma programm on üle-Eesti tuntud õpilasfirma programmi väike vend ning suunatud…