Veel on võimalik osaleda klassiekskursioonide konkursil #MeieReis

Käimas on klassiekskursioonide konkurss #MeieReis, mille raames kutsutakse õpilasi looma oma unistuste ekskursiooni. Peaauhindadeks on parimate reiside maksumuse tasumine, publiku lemmikule on eriauhind Eesti Rahva Muuseumilt. Konkursile saab kandideerida kuni 30.aprillini.

Konkursi eesmärk on arendada kooliõpilaste finantskirjaoskust – planeerides eelarvet ning mõeldes rahatarkuse peatükkidele antakse noortele võimalus luua oma ideaalreis. Nii saavad õpilased praktilise kogemuse meeskonnana töötamise, projekti koostamise ja eelarve planeerimise vallas.

Hinnatakse eelkõige ekskursiooni terviklikkust ja seda, milliseid õpiväljundeid see lastele loob. Oluline on ka eelarves püsimine ja võimalikult leidlike ja loovate lahenduste leidmine.

Osalemiseks pole vaja teha muud, kui täita ühes klassikaaslaste ja klassijuhatajaga reisi projekt veebileheküljel ja filmida üles klassi tutvustav video.

Konkursile esitatud projekte hindab žürii, kes selgitab igas kooliastmes (1.-3. klass, 4.-6. klass, 7.-9. klass, 10.-12. klass) välja kõige terviklikuma projekti. Selleks, et õpilastel oleks auhinnareisi ka aastate pärast tore meenutada, kuulub peaauhinna juurde ka ekskursiooni videosalvestus. Peaauhinnaks igas kooliastmes on esitatud klassiekskursiooni projekti kogumaksumuse hüvitamine. Lisaks on meil mitmeid partnereid, kes annavad välja eriauhindu (nt ERM, Energia avastuskeskus, Eesti Pank, Eesti Terviserajad, jpt).

Rohkem infot konkursi kohta saab lehelt: https://kukkur.swedbank.ee/meiereis/

Seotud uudised

Noorte leiutajate riiklikule konkursile oodatakse osalejaid

7. October 2016

Juba üheksandat aastat toimuvale noorte leiutajate riiklikule konkursile oodatakse osalema kõiki õpilasi alates eelkoolist kuni 12. klassi lõpuni! Preemiaid ja auhindu jagub nii õpilastele kui ka juhendajatele! Konkreetset…