Selgusid Eesti õpilasfirmade rekordlaada parimad

Välja jagati ligi 30 auhinda 15 kategoorias!

11. veebruaril toimus Tallinnas, Kristiine ja Rocca al Mare keskustes kõiki seniseid osalusrekordeid purustav Eesti õpilasfirmade laat 2017, mis ühtlasi kandis ka Euroopa õpilasfirmade laada JA Marketplace 2017 Tallinn aunimetust. Rekordlaadal osales 230 õpilasfirmat, kellest 30 on kohale saabunud välisriikidest. Selgunud on ka tänase päeva parimad firmad.

Kristiine keskuses valiti kõige paremaks tooteks Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi noorte ÕF Lämp, kes toodab puidust valmistatud disainilampe (juhendaja Kristel Rannaääre). Rocca al Mare keskusest pälvis sama auhinna ÕF Festera Hugo Treffneri Gümnaasiumist, kes pakub oma klientidele innovaatilisi biojäätmeid lagundavaid prügikaste (juhendaja Ülle Seevri).

Parima teenuse auhind läks Kristiine keskuses seekord õpilasfirmale Laps Kooli Tallinna Lilleküla Gümnaasiumist, kes vähendab läbi iseloodud äpi lapsevanemate aega ja tipptunni ummikuid (juhendaja Lagle Matto). Rocca al Mare keskuses tunnustati sama preemiaga ÕF Crufty Tallinna Reaalkoolist, kes on toob kunsti läbi enda loodud veebipoe koju kätte rohkemate inimesteni (juhendaja Ene Saar).

Müügipreemia pälvisid Kristiine keskuses õpilasfirma Natür Rakvere Reaalgümnaasiumist ning Rocca al Mares ÕF Portwa Tallinna 21. Koolist. Stiilipreemia pälvisid õpilasfirma Leivapoisid Vanalinna Hariduskolleegiumist (juhendaja Kristel Rannaääre) ning minifirma Unikad (juhendaja Maria Sikk).

Parimaks rahvusvaheliseks Kesk-Läänemere maade õpilasfirmaks valiti õpilasfirma U-cloud. Lisaks jagati suur hulk eripreemiad.

JA Eesti direktori Epp Vodja sõnul oli tänane laat erakordne mitmel põhjusel. „Lisaks sellele, et väljas oli rekordiline arv õpilasfirma torkasid laadal silma rahvusvahelised õpilasfirmad oma üllatavalt hea koostööga ja hästi läbimõeldud toodetega. Samuti on eestlaste keskmine tase hämmastavalt palju paari viimase aastaga tõusnud. Tänavused tooted lähtusid rohkem kliendi vajadustest ja noorte tahe müüa on märkimisväärselt viimaste aastatega võrreldes kasvanud.

Alltoodud pildil on laada lõpetamine Rocca al Mares. Aitäh kõigile laadalistele ja külalistele!

Eripreemiad Kristiine keskuses:

Kõige innovaatilisem õpilasfirma – ÕF Laps Kooli (Tallinna Lilleküla Gümnaasium, juhendaja Lagle Matto), kes töötab välja äppi, mis muudab vanemate jaoks laste kooliviimise mugavamaks.
Innovaatiline õpilasfirma – ÕF Leivapoisid (Vanalinna Hariduskolleegium, juhendaja Kristel Rannaääre) pälvis innovatsioonipreemia suurepäraste vana idee taaselustamise eest. Nemad pakuvad purgis leivasuppi.

Kõige innovaatilisemale õpilasfirmale on auhinnaks ärimudeli nõustamine SEB-s ja kutse Ajujahi hooaja avasaate ühisvaatamisele.

EBSi eripreemia – ÕF WoodsUp (Pärnu Ühisgümnaasium, juhendaja Mari Suurväli)
Rahandusministeeriumi eripreemia – ÕF Touel (Viimsi Keskkool, juhendaja Tiina Ojamäe)
Ernst&Youngi eripreemia – ÕF Tea Rex (Vanalinna Hariduskolleegium, juhendaja Kristel Rannaääre)
UC Rendi eripreemia – ÕF Lightcube (Võru Gümnaasium, juhendaja Andri Tallo)
Kolme põrsakese eripreemia kõige ägedamele õpilasfirmale – ÕF Nipa-Napa (Kohila Gümnaasium, juhendaja Margot Sarv)
JA õpilasmentorite lemmik – MF Puujuurikas (Põlva Kool, juhendjaa Kaia Tamm)
Meediatähelepanu preemia – ÕF Meraky (Innovatsioonikeskus Innokas, Angela Leppik)
Rahva Lemmik – ÕF EcoFriend (Tallinna Linnamäe Vene Lütseum, juhendaja Evgeniya Zolotareva) – auhinna panid välja Vitamin Well ja Kalev.
Suurim käive – ÕF Shococo (Rapla Vesiroosi Gümnaasium, juhendaja Tarmo Täpsi) – auhind Veski Matilt ja Coffe-inilt.
JA Alumni särava talendi preemia pälvisid:
Anete Hela Pulk
Reili Jäädma
Dely Kroll
Carmel Ceisy Lehter
Raul ja Romet Esko

Eripreemiad Rocca al Mare keskuses:

Kõige innovaatilisem õpilasfirma – CBEwB WoodVibe (Eesti-Läti-Rootsi-Soome ühisõpilasfirma), kes pakub puidust käsitöö kõrvaklappe.
Innovaatiline õpilasfirma – CBEwB ChildAware (Rootsi-Soome ühisõpilasfirma) pälvis innovatsioonipreemia pagulaslastest kirjutatud lasteraamatu eest.
Innovaatiline õpilasfirma – ÕF Crufty (Tallinna Reaalkool, juhendaja Ene Saar), pälvis SEB ja Ajujahi eripreemia. Noored vahendavad Eesti kunstnike teoseid veebipoes.

EBSi eripreemia – CBEwB ChildAware (Rootsi-Soome ühisfirma)
Rahandusministeeriumi eripreemia – ÕF Festera (Hugo Treffneri Gümnaasium, juhendaja Ülle Seevri)
UC Rendi eripreemia – ÕF Student Network (Tallinna 21. Kool, juhendaja Joosep Heinsalu)
JA õpilasmentorite lemmik – ÕF Cocopop (Tallinna Reaalkool, juhendjaa Ene Saar)
Reklaamipreemia – ÕF Jepriis (EBS Gümnaasium, juhendaja Krista Savitsch)
Rahva Lemmik – CBEwB Findser (Läti-Eesti ühisfirma) – auhinna panid välja Vitamin Well ja Kalev.
Suurim käive – ÕF Crufty (Tallinna Reaalkool, juhendaja Ene Saar) – auhind Veski Matilt ja Coffe-inilt.

JA Alumni särava talendi preemia pälvisid:
Liisa Jõerüüt
Joonatan Oras

Seotud uudised

Selgunud on Eesti õpilasfirmade laada parimad!

20. February 2015

Iga-aastane Junior Achievementi Eesti korraldatud Eesti õpilasfirmade laat tõi seekord Kristiine ja Rocca al Mare keskustesse kokku 160 õpilasfirmat Eestist, Türgist, Gruusiast, Lätist ja Rootsist. Seekordne laat oli…

Suurimat õpilasfirmade laata külastasid tuhanded huvilised

26. February 2018

Laupäeval, 10. veebruaril Kristiine ja Rocca al Mare keskustes peetud suurt üle-eestilist õpilasfirmade laata külastasid tuhanded huvilised. Žürii premeeris ka laada põnevamaid, innovaatilisemaid ja muul moel silmapaistvamaid noori ettevõtjaid.…