Eesti noored näitasid Euroopa kutsemeistrivõistlustel parimaid oskusi

1.-3. detsembrini toimusid Göteborgis Rootsis Euroopa noorte kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2016. Tallinna Polütehnikumi õpilast, Hendry Sadrakut tunnustati veebiarenduses pronksmedaliga ning ka Eesti parima võistleja medaliga. Lisaks tõid eestlased koju meisterlikkuse medalid kolmel võistlusalal.

Hendry Sadrak koos oma juhendaja Margit-Tennosaarega. Foto: Agnes Aus

 

„See oli mu viimane rahvusvaheline võistlus ning selleks sai väga palju tööd tehtud. Andsin oma parima ja tunne on suurepärane,“ kommenteeris Hendry pronksmedali võitu.

Lisaks noppisid meisterlikkuse medalid (Medallion of Excellence) neli Eesti noormeest: Erik Tammeleht restoraniteeninduses, Riho Lehismets ehitusviimistluses ning meeskondlikult Mairold Mänd ja Erik Rüütel maastikuehituses. Meisterlikkuse medal antakse võistlejaile, kes saavad vähemalt 500 punkti, ja sellega tunnustatakse nende suurepäraseid kutseoskusi.

„Meie noorte osalus ja head võistlustulemused rahvusvahelistel kutsemeistrivõistlustel annavad tunnistust Eesti kutsehariduse kvaliteedist ja kutseõpetajate-juhendajate õppemetoodika tulemuslikkusest. Innovel kutsemeistrivõistluste koordineerijana on rõõm omalt poolt kaasa aidata enesekindlate ja professionaalsete noorte tegijate kujunemisele,“ märkis  SA Innove hariduse agentuuri juhataja Tanel Oppi.

Euroopa kutsemeistrivõistlustel esindasid Eestit 14 noort meistrit eri kutseõppeasutustest. Võistlustulle astusid 12 eriala kutseõppurid: veebiarendaja, maastikuehitajad, restoraniteenindaja, ehitusviimistleja, plaatija, graafiline disainer, kokk, florist, IT-spetsialistid, sõiduautotehnik, müürsepp ja keevitaja.

Mairold Mänd maastikuehitus. Foto: SA Innove

 

Võistlustulemused ja viited fotogaleriidele leiab SA Innove kodulehelt: www.innove.ee/et/kutseharidus/kutsemeistrivoistlused/euroskills/euroskills-2016.

Iga kahe aasta tagant toimuv EuroSkills on noortele üks tähtsaimaid kutseoskuste testimise ja näitamise kohti. Tänavustel võistlustel 1.-3. detsembrini Rootsis osales ligi 500 õpilast üle Euroopa ning mõõtu võeti 35 erialal. Seni on Eesti koondis EuroSkills’ist osa võtnud neljal korral ja koju on toodud 27 erinevat medalit.

Alates 2006. aastast koordineerib noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis SA Innove, valmistades ühtlasi noori ette rahvusvahelisteks kutsemeistrivõistlusteks EuroSkills ja WorldSkills. Rahvusvahelistel kutsemeistrivõistlustel osalemist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

 

Seotud uudised

Tere tulemast, Euroopa Noored Eesti büroo!

5. September 2012

SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo vahendab programmi Euroopa Noored toetusi Eestis. Programm Euroopa Noored on Euroopa Liidu noorte kodanikuharidusprogramm ja toetab 13-30-aastaste noorte ideid rahvusvaheliseks koostööks, kohalikeks…

Euroopa Noored ideeööpäev Idee24 ootab taas osalejaid!

27. February 2013

SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo kutsub osa võtma suurepärasest ideeööpäevast, kus noored üle Eesti tulevad kokku, et üheskoos oma algusjärgus või pooleliolevaid projektiideid arendada või hoopis uusi…

Euroopa Noored eeltähtaeg 10. aprillil 2013

15. March 2013

Programm Euroopa Noored toetab 13-30-aastaste noorte omaalgatust ja rahvusvahelist koostööd. Programm pakub rahvusvahelisi enesetäiendamisvõimalusi ka noorsootöötajatele. Projektide tüübid ehk alaprogrammid. Vaata ideetesti abil, kas sinu idee võiks programmist Euroopa Noored rahastust saada. …