Tunnustati äriideede arendamise programmi STARTER mentoreid

Haridus- ja teadusministeeriumi algatatud ja koostöös kõrgkoolide, tööandjate ning teiste ettevõtlikkust arendavate partneritega korraldatav ettevõtlusõppe programm Edu&Tegu võttis aasta kokku Tartus toimunud mammutärifestivalil sTARTUp Day, kus lisaks äri- ja projektiideede arendamise programmi STARTER finalistidele tunnustati ka kogu aasta jooksul noori toetanud mentoreid.

Programmi võrgustikus on ligi 100 ettevõtlus- või juhikogemusega mentorit, kes on valmis noorte ettevõtlushuvilistega oma praktilisi teadmisi jagama. Mentorid annavad nõu oma tegevusvaldkonna või ka turunduse, müügi, suhete loomise, rahanduse ja muu äris olulise kohta. Hoolimata põhitöökohast või –kohtadest leiavad tublid mentorid aega oma väärtuslike kogemuste jagamiseks neljast tunnist kuni mitme tööpäevani ühes kuus ja täiesti tasuta.

sTARTUp Day tänuüritusel pälvisid tunnustuse kõige enam panustanud mentorid. STARTER programmi mentorvõrgustiku juht Ester Eomõisi sõnul on mentorlus suhe, mis peaks arendama ja inspireerima mõlemaid pooli. Ka üritust juhtinud mentor Taavi Tamm toetas Eomõisi sõnu. Tamm rääkis oma vaatenurgast, miks on mentori roll vajalik ning mida mentor sellest ka ise saab. Ühe põhjusena tõi ta esile, et see aitab hoida aju aktiivsena, sest vajab ühelt teemalt teisele üleminekut ehk oma tööle ja isiklikule elule lisaks tuleb keskenduda ka noorte ideedele ja nende arendamisele. Taavi põhjendas oma mentoriks hakkamist isikliku kogemusega. Ka tema oli kunagi tudeng, kes otsis head juhendajat oma äri alustamiseks ja mõistab seetõttu sellise isiku olulisust.

Sel korral pälvisid tunnustuse mentorid Aare Raev, Darja Tokranova, Dea Martinjonis, Gleb Maltsev, Harri Tallinn, Kristiina Urb, Kristjan Maruste, Laur Lõhmus, Priit Potter, Sven Parkel, Taavi Tamm, Vaido Mikheim, Yrjö Ojasaar, Martin Goroško, Martin Rand, Juko-Mart Kõlar, Kristjan Mändmaa, Aap Piho, Mari Maripuu, Emilie Toomela, Kalev Rundu, Indrek Kelder, Veikko Maripuu, Mart Kikas.

 

Seotud uudised

Õppuritele suunatud äriideede arenguprogramm otsib mentoreid!

11. February 2016

Aasta algul startis kõrg- ja kutsekoolide õppuritele suunatud üle-eestiline äriideede arenguprogramm. Tegemist on osana tegevusest „Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel“ (EETA), mis keskendub õpilaste, üliõpilaste, õpetajate,…