Tartus on avatud Ettevõtlusküla Äritänav, kus saab sellel hooajal oma esimese ettevõtluskogemuse 2000 koolinoort

Koolinoorte seas ettevõtlusharidust edendav MTÜ Ettevõtlusküla avas 27. septembril Äritänava linnaku, Eesti esimese omalaadse ettevõtlusõppe keskkonna, kus lapsed saavad omandada teadmisi rahandusest ja ettevõtlusest. Mittetulundusühingu peamine soov on anda noortele vabadus valida oma tulevikku ning näidata, et ka ettevõtlus on karjäärivalik.

Linnak asub vastavatud äri- ja kommuunikeskuses Spark Tartu (Narva mnt 3), mille üks peamisi eesmärke on koondada Eesti startupide kogukond Tartusse.

Äritänaval toimuvad koolitusmängud näitavad aktiivõppe meetodil noortele, kuidas ärimaailmas hakkama saada ning põnev õpikeskkond on jaotatud seitsmeks asutuseks: Pank, Linnavalitsus, Töökoda, Meediakeskus, Kaubamaja, Ilusalong ja Kliinik.

ettevotluskula

Mängijad jagunevad gruppidesse ja neile antakse rollikohased ülesanded. Tegevuse käigus õpitakse nägema ja looma seoseid kodanike, majanduse ja ühiskonna toimimisest. Mängu juhivad spetsiaalselt koolitatud juhendajad, kes abistavad lapsi oma tegevuse analüüsimisel. Juhendajate roll on esitada suunavaid küsimusi mängijatele, et noored enda ja meeskonna teadmisi kasutades jõuaksid seoste leidmiseni mängu ja päriselu vahel. Täpsema kirjelduse õppemängust leiab siin.

ettevotluskula2

Sellel õppeaastal on Ettevõtluskülal kavas lastele pakkuda 80 ettevõtluskoolitust projekti “2000 koolinoort rahatargaks ja ettevõtlikuks” raames. Tänaseks on tänu Tartu Linnavalitsusele 200 last juba Äritänaval käinud, kuid on palju koolinoori, kelle majanduslik seis ei võimalda Ettevõtlusküla programmis osaleda. Ühele klassikollektiivile mõeldud koolituskulu on 350€ (15€/koolinoor), millest suurimad väljaminekud on ruumi rent, juhendajate töötasu ja kasutatavad õppematerjalid. Sellega seoses otsitakse ettevõtjate ja heade inimeste abi läbi Hooandja. Ettevõtlusküla soovib koguda 5000€, mille abil saab õppemängust osa võtta umbes 330 last.  Kampaaniaga saab tutvuda siin.

Ettevõtlusküla Äritänava linnaku rollimängu läbinud on andnud tagasisidet:

“Mulle meeldis, et oli võimalus panna ennast ettevõtja rolli ja kõik oli korraldatud väga tõetruult.” Liisa 15a

“Mulle meeldis, et sai teada, mis täpselt ettevõtetes toimub, mida seal tegema peab ja seda ise kõike läbi teha.” Janar 15a

“Mulle meeldis Ettevõtlusküla väga, sest seal sai olla nagu täiskasvanu. Ettevõtluskülas õpetati meid raha säästma ja kuidas raha kasutada. Igatahes mulle meeldis väga väga! Oleks võinud kauem kesta. Tuleksin teinekord jälle!” Merilin 10a

Kuidas üks rollimäng välja näeb: https://www.youtube.com/watch?v=VDTzmUOIkTA

Seotud uudised

Võrgustiku ümarlaud „Kust saab noor töökogemuse?“

10. March 2015

19. märtsil kell 10.00-12.00 toimub Eesti Kaubandus-Tööstuskojas ümarlaud, kus arutletakse noorte töötamist puudutavate regulatsioonide üle. Ettevõtjatelt ja noortega tegelevatelt organisatsioonidelt on tulnud tagasisidet, et noortele esimese töökogemuse andmist…