Eesti parim õpilasfirma valmistab sulavaid šokolaadilusikaid

Eesti parim õpilasfirma on Spoony, kes valmistab šokolaadilusikaid, täpsemalt lusika otsas šokolaadikuubikuid, mis mõeldud maitsva kakaojoogi valmistamiseks. Tegemist pole küll innovatsiooniimega, kuid Eesti turul on sellised tooted üsnagi uudsed.  Võidu tõi Spoonyle väga tugev ja särav meeskond ning õpilasfirma kohta märkimisväärne käive – ligi 9000 eurot. Võidutiimi kuuluvad Juhan Kokla, Kaspar Kuus, Hannah Caroline Segerkranz ja Christopher Roosla. Noored õpivad Vanalinna Hariduskolleegiumis ja Gustav Adolfi Gümnaasiumis ning sel kevadel on neil ees kooli lõpetamine. Suvel aga esindavad nad Eestit Euroopa õpilasfirmade võistlusel Šveitsis.

11. mail toimunud Eesti õpilasfirmade võistluse finaalis osales 21 selle aasta tugevaimat firmat, kes pääsesid finaali oma tegevuse kohta esitatud aruande põhjal. Üldse tegutseb tänavu Eesti põhi-, kesk- ja kutsekoolides 297 õpilasfirmat, mis on kõigi aegade rekord ning ületab eelmise aasta tulemust 64 õpilasfirma võrra!

Finaali tase oli ühtlaselt tugev ja võit ei tulnud kergelt. Teise koha pälvis võistlusel juba Ajujahist tuttavaks saanud õpilasfirma Pürg Hugo Treffneri ja Tartu Tamme Gümnaasiumist. Õpilasfirma pakub pressvilidist ilusaid teklikotte, arendusjärgus on samast materjalist insuliinikotid ja portfellid. Õpilasfirmal on plaan liikuda ka Rootsi turule.

Kolmandale kohale jõudis Võru Gümnaasumi õpilasfirma Cheeset. Nemad pakuvad igale inimesel võimalust kodus ise juustu valmistada. Cheeseti pakikeses on olemas stardikomplekt poole kilo koduse Mozarella juustu valmistamiseks. Kolmandale kohale jõudsid nad oma vahva tooteidee ja särava esinemisega.

Võistlusel jagati ka mitmeid eripreemiaid.

Coca-Cola eripreemia sotsiaalse vastutustunde eest läks õpilasfirmale Sibis EBS Gümnaasiumist. Sibis on loonud vahendusplatvormi, mille kaudu jõuab talukaup tootjalt otse tarbijani. Õpilasfirma Sibis oli ka Interneti teel toimunud rahvahääletuse võitja.

SEB eripreemia pälvis kitsepiimajäätist valmistav õpilasfirma Jätsu Tallinna 21. Koolist. Noored on endale tööstusliku jäätisevalmistamise protsessi üksipulgi selgeks teinud ning plaan on liikuda edasi pärisfirmaks.

UC Rendi toote disaini eripreemia sai õf Notebase Miina Härma Gümnaasiumist, kes valmistab stiilseid ja kvaliteetseid aluseid sülearvutitele.

Tartu Ärinõuandla ja Tartu linna preemia silmapaistva müügitegevuse eest sai õpilasfirma Magusad Küsimused Tartu Jaan Poska Gümnaasiumist.

Õpilasfirma programmi arendamist ja võistluse läbiviimist rahastab programm “Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel” (EETA) Euroopa Sotsiaalfondist. Võistluse läbiviimist toetasid Tartu Ärinõuandla ja Tartu Linnavalitsus.

Eesti parim õpilasfirma esindab Eestit Euroopa õpilasfirmade võistlusel Šveitsis. Eesti parima firma riietab võistluseks stiilseks ja moodsaks Baltika Moetänav.

Pilte õpilasfirmade võistlusest vaadake siit.

Videoklippi näete siin!

Seotud uudised

7. mail selgub juba 20. korda Eesti parim õpilasfirma

24. April 2015

Keskkooliõpilastele mõeldud õpilasfirma programmi tänavune parim selgub 7. mail Tallinnas Mektory keskuses. Sel aastal tegutses Eestis 230 õpilasfirmat, mis on kõigi aegade rekord ja tähendab, et praktilise ettevõtluskogemuse…