Gümnaasiumi õpilasfirmade võistlus toimub 11. mail

Tänavune õppeaasta on JA Eestile olnud väga edukas – õpilasfirmade arv on kasvanud hüppeliselt – 233-lt eelmisel aastal 296 õpilasfirmani tänavu. Kokku saab õppeaasta jooksul praktilise ettevõtluskogemuse ligi 1200 noort. Õpilasfirma võib tegutseda põhi-, kesk- või kutsekoolis. Põhikooli õpilasfirmasid kutsume me minifirmadeks ning nende arv ja ning tegevusaktiivsus on samuti tõusuteel. 2015/16 õppeaastal tegutsevad 61 minifirmat25 koolis, 202 õpilasfirmat 59 gümnaasiumis ning 33 õpilasfirmat viies kutseõppeasutuses.

Kevad on hariduses kokkuvõtete tegemise aeg ja nii ka meie korraldame programmi taseme tõstmiseks ning noorte innustamiseks võistlusi: eraldi võistlust mini- ja õpilasfirmadele. Võistlusele pääsemiseks esitavad noored oma tegevuse kohta aruande, mille põhjal valitakse finalistid. Võistluspäeval esitlevad noored oma ettevõtet 4-minutilise ettekandega, seejärel toimub müügioskuste demonstratsioon müügistendide juures ning lõpuks tuleb läbida veel žürii ristküsitlus. Võitmiseks ei ole kõige olulisem ettevõtmise finantsedu. Selle kõrval hinnatakse kõrgelt noorte õpikogemust, vigadest õppimise võimet, meeskonnana koos töötamist, oma tegevuse ja tulemuste esitlemise oskust ja muid sotsiaalseid oskusi. Ühesõnaga – otsitakse selle õppeaasta kõige tugevamat firmat.

Eesti parimaks minifirmaks krooniti 14. aprillil toimunud võistlusel minifirma Illuminati Valga Põhikoolist, kes on loonud põneva lauamängu Kurikuulsused. Minifirmasse kuuluvad Kiur Kimmel, Danvar Lendre ja Anna-Paulina Huttunen. Noorte juhendaja on Maria Sikk. Mäng Kurikuulsused tutvustab ajaloost tuntud kuulsaid ja kurikuulsaid inimesi. Nendega seotud fakte on mängus enam kui 240. Seega saab mängija tublisti targemaks! Võidu tõi Illuminatidele väga tugev oma toote tundmine ning aktiivne tegevus kogu õppeaasta jooksul.

Illuminati

Teine koht läks minifirmale Slimer Hargla koolist. Noorte innovaatiliseks tooteks oli puhastusmass, millega on lihtne saada praht ja mustus kätte kõige kättesaamatutest kohtadest, nagu arvutiklaviatuuri vahelt, auto armatuurlault jm. 3. koha sai minifirma Topsik Pärnu Raeküla Koolist. MF Topsik valmistab tühjadest plastpudelistest karpe, mida on mugav kasutada pinalitena või muude asjade hoidmiseks. Kolmandale kohale jõudsidki nad oma läbimõeldud taaskasutusega.

Minifirmade võistluse kokkuvõtet saate lugeda siit.

Ees ootab õpilasfirmade võistlus 11. mail Tartus Dorpati konverentsikeskuses. Võistlustulle astuvad 21 selle aasta parimat õpilasfirmat, keda kannustab Eesti parima õpilasfirma tiitliga kaasnev võimalus ja kohustus esindada Eestit Euroopa õpilasfirmade võistlusel, mis tänavu toimub juuli lõpul Šveitsis.

Kutsume kõiki õpilasfirmade võistlust vaatama ja noortele ettevõtjatele kaasa elama! Õpilasfirmade võistlusest planeerime ka veebiülekannet: http://www.ja.ee/opilasfirma2016

Mõlema võistluse läbiviimist rahastab Euroopa Sotsiaalfond programmist EETA (ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel). JA Eesti põhikooli programme toetab SEB pank ning õpilasfirmade võistlust Tartus aitab läbi viia Tartu Ärinõuandla.

 

Seotud uudised

2014. aasta Euroopa õpilasfirmade võistlus toimub Eestis

8. April 2013

Eelmisel nädalal allkirjastasid Junior Achievement Europe juhid otsuse, millega antakse Eestile õigus korraldada 2014. aasta üle-Euroopaline õpilasfirmade võistlus. Üritus toob Tallinnasse ligi 200 võistlejat kokku 35 riigist. Junior…