Eesti õpilasfirmade laadal sulatasid sulavad šokolaadilusikad eestlaste südamed

13. veebruaril toimunud kõigi aegade suurim Eesti õpilasfirmade laat enam kui 190 õpilasfirmagapakkus erinevaid ja lennukaid äriideesid, millega said külastajad tutvuda Rocca al Mare ja Kristiinekaubanduskeskustes. Lisaks müügitegevusele premeeriti ka silmapaistvamaid õpilasfirmasid.

Rocca al Mare kaubanduskeskuses lõid külastajate seas laineid puulusika otsas müüdavad šokolaadid,millest saab valmistada maitsvat kakaod. Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Vanalinna Hariduskolleegiumiõpilasfirma Spoony sai oma vahva ideega nii Ajujahi ja SEB panga innovatsioonipreemia kui ka parimatoote preemia. Lisaks sellele moodustas Spoony 1300-eurone käive rohkem kui viiendiku Rocca al Marekeskuses toimunud laada kogukäibest.

Kristiine keskuses tegi parimat müüki Võru Gümnaasiumi õpilasfirma Cheeset, kes müüs koduseidjuustuvalmistamise komplekte. Parimaks tooteks tunnistati seal Tallinna 21. Kooli õpilasfirmaCordGuard 3D prinditud juhtmekaitsed iPhone’i toodetele. Toode on noorte poolt ise disainitud ningesialgset mudelit on juba turult saadud tagasiside põhjal ka vastupidavamaks muudetud.

Innovatsioonipreemiaga premeeriti Kristiines teklikotte tootev õpilasfirma Bison Hugo TreffneriGümnaasiumist.

Parima teenuse preemia pälvis Kristiine keskuses kino- ja teatripiletite vahendusportaali loonudTallinna 21. Kooli õpilasfirma TAGS. Rocca al Mare keskuses tunnistati parimaks teenuseks EBSGümnaasiumi õpilasfirma SIBIS, kes vahendab talukaupa.

Rahvusvahelistest õpilasfirmadest paistsid silma Soome-Eesti ühisõpilasfirma I’m Blue, kes valmistabise soome mustikatest tervislikku limonaadi ja Eesti- Läti ühisõpilasfirma Yummy Questions, mis teebšokolaadimälumängu.

Selle aasta õpilasfirmade laada kogukäive ületas kahes keskuses 10000 eurot.

Laada korraldaja, JA Eesti tegevdirektori Epp Vodja sõnul on rõõm tõdeda, et aasta-aastalt muutubõpilasfirmade tase ning toodete kvaliteet järjest paremaks. “Õpilasfirmade laat ei ole pelgalt võimalusoma toodet müüa, vaid see on eelkõige koht, kus õpilased saavad reaalse kogemuse ning tuulttiibadesse, et elus palju enamatki saavutada,” lisas Vodja.

Eesti õpilasfirmade laata toetas ja Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmad tõi laadale Interreg Central-Balticprogramm Euroopa Regionaalarengu fondist. Laata rahastasid Fast Track Education, TallinnaEttevõtlusamet, SEB pank ning 27 eraannetajat.

 

Spoony
Foto: Junior Achievementi Eesti

Seotud uudised