Eesti õpilasfirmade laat 13. veebruaril toob kokku ligi 200 õpilasfirmat

Kutsume kõiki huvilisi külastama aegade suurimat Eesti õpilasfirmade laata Kristiine ja Rocca al Marekeskustes sellel laupäeval, 13. veebruaril kell 12 – 17. Tegu on juba 20. õpilasfirmade laadaga!

Laadal osaleb ligi 200 õpilasfirmat, nende hulgas 11 Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmat, mis onmoodustatud Eesti, Soome, Rootsi ja Läti õpilasfirmade koostöös, lisaks õpilasfirmad Türgist. Rocca al Mare keskuses müüvad oma tooteid ja pakuvad teenuseid 84 õpilasfirmat, Kristiine keskuses on väljas112 õpilasfirmat.

Õpilasfirmade tegevusvaldkond laieneb iga aastaga. Sel aastal on näiteks mitmeid õpilasettevõtteid, kespakuvad põnevaid toidukaupu: tehakse kitsejäätist, pakutakse komplekti koduseksjuustuvalmistamiseks, šokolaadilusikaid mõnusa kakao tegemiseks ja šokolaadimälumängu,vahendatakse talutooteid jm. Ka teenuseid on aasta-aastalt rohkem ja põnevamaid, näiteksvahendatakse Eesti disainerite tooteid, teatripileteid, jätkatakse mitmel aastal edukalt tegutsenud õpiabiteenusega, pakutakse mitmesuguseid koolitusi.

Laadal osalevate õpilasfirmade kataloogiga saab tutvuda aadressil www.ja.ee/laat2016.

Õpilasfirmasid hindab laadal ettevõtjatest ja äriinimestest žürii. Auhindu antakse välja kokku 11kategoorias, sealhulgas parima toote ja teenuse, innovatsiooni, müügitegevuse, stiilseima boksi jarahvusvahelise tegevuse eest. Parimate autasustamine on mõlemas keskuses kell 17.00 – 17.45.

Eesti õpilasfirmade laata toetab ja Kesk-Läänemere õpilasfirmad toob laadale Interreg Central-Balticprogramm Euroopa Regionaalarengu fondist. Laata rahastavad Fast Track Education, TallinnaEttevõtlusamet, SEB pank ning 27 eraannetajat.

Õpilasfirma on JA Eesti ettevõtlusõppe programm, mille kaudu õpitakse ettevõtlust enam kui 80 Eestiõppeasutuses. Õpilasfirmadel on tänavu rekordaasta. Eesti põhi-, kesk- ja kutsekoolides tegutseb selõppeaastal rohkem kui 280 õpilasfirmat, mis on 50 võrra mullusest enam. Rohkem kui 1000 noort saabriskivabalt ettevõtjaks olemist proovida.

Seotud uudised

Eesti õpilasfirmade laat tuleb taas!

29. January 2018

Junior Achievement Eesti kutsub kõiki osa saama õpilasfirmade suurüritusest, mis toimub 10.veebruaril Rocca al Mare keskuses ja Kristiine Keskuses. Anna oma panus Eesti noorte ettevõtluse edendamiseks! Eesti õpilasfirmade…