Bright Minds aitab koolinoortel 5 maakonnas oma äriideid arendada

Mullu novembris käivitus Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory ning Swedbanki koostöös koolinoorte äriideede konkurss Bright Minds, et julgustada ja toetada noori oma ideid ellu viima. Käesoleval õppeaastal kaasatakse maakondlike partnerite abil noori  Harjumaalt, Läänemaalt, Saaremaalt, Järvamaalt ja Viljandimaalt. Programmiga kutsutakse liituma veel mentoreid üle Eesti.

Konkursi eripäraks on selle raames läbitav startup-stiilis koolitusprogramm, mis annab noortele põhiteadmised ettevõtte loomisest ning toob kätte tänase ettevõtlusmaastiku võimalused. Ettevõtluskeskkonnana on Mektory oma laborite ja juba tegutsevate idufirmadega iseenesest inspireeriv ning ideede kasvatamiseks suurepärane koht. Programmiga on liitunud juba mitmed mentorid, kuid täiendavad ärinõustajad on jätkuvalt teretulnud!

Koolinoorte äriideede konkursi eesmärk ei ole pelgalt õpilasfirmade või start-up ettevõtete loomine, seeläbi kasvatatakse ja kinnistatakse ettevõtlikku ellusuhtumist noorte seas. Oluline roll on seejuures õpetajate, õpilaste ja kohalike ettevõtjate koostööl, mille kaudu toetatakse kogukondlikku arengut.

Esimesel aastal toimub konkursi koolitusprogramm koostöös 5 maakonnaga: Viljandimaa ja Järvamaa poolt on partneriteks kohalikud arenduskeskused, Läänemaal Innovatsioonikeskus INNOKAS, Saaremaal Kuressaare Gümnaasiumi koolituskeskus Osilia ja Harjumaal Viimsi Kooli Teadmiskeskus. Konkursi koolitusprogrammi aitavad ellu viia TTÜ ärikorralduse instituut, TTÜ mehaanikateaduskond, ja Estonian Business School, lisaks nii üleriigiliselt tegutsevad kui kohaliku tasandi ettevõtted ja start-up-firmad. Konkurssi aitab lisaks Swedbankile ellu viia ka Tallinna Ettevõtlusamet.

Detsembris alanud koolitusprogrammi üritused ja äriideede lihvimine maakondades kestab kuni märtsini, meeskondi toetavad nõu ja jõuga mentorid erinevatest ettevõtetest ja maakondadest.

Konkursi Bright Minds finaalüritus toimub 25. mail, mil selguvad kõige säravamate äriideedega välja tulnud meeskonnad. Konkursi auhinnafondi suurus on 6000 eurot.

Lisainfot konkursi ja registreerumise kohta leiab aadressilt: www.ttu.ee/brightminds.

Seotud uudised

Vastvalminud metoodika aitab koolil ettevõtlusõpet juurutada ja arendada

22. January 2019

Eesti haridussüsteemi hüvanguks on ära tehtud suur töö – valminud on ettevõtlusõppe metoodika, mis hõlmab haridustasemeid algklassidest ülikoolini. Kas koolidel läheb nüüd ettevõtlike noorte kasvatamine kergemaks? Selgitusi jagab Marge Täks, ettevõtlusõppe…

Võrgustiku partner Microsoft aitab arendada koolist innovaatilise kooli

5. July 2013

Microsoft kutsub ülesse õpetajaid ja koole liituma rahvusvahelise innovaatilise õpetaja ja koolide võrgustikuga. Võrgustik võimaldab saada konsulteerimisvõimalusi rahvusvahelistelt tunnustatud spetsialistidelt, koostööd teiste õpetajate/koolidega, tasuta infotehnoloogiavahendid kooli jaoks jm.…