Saa rahvusvaheline kogemus ettevõtjate vahetusprogrammis Erasmus!

Eesti Kaubandus Tööstuskoda kutsub ettevõtjaid osalema „Erasmus noortele ettevõtjatele” programmis. See on üleeuroopaline vahetusprogramm ettevõtjatele, kus osalejad saavad otsida Euroopas uusi turge, koostöövõimalusi ning äripartnereid. 

Keda ootame osalema?

Uus ettevõtja. Plaanib ettevõtlusega alustada (ei ole veel registreerinud ettevõtet) või on juba asutanud oma ettevõtte, aga mitte rohkem kui 3 aastat tagasi. Uuele ettevõtjale võimaldab programm õppida teistelt kogenud ettevõtjatelt. Vajalik on esitada äriplaan (soovitavalt inglise keeles), finantsprognoosid (2 aastaks) ja personaalne CV (soovitavalt Europass vormil ja inglise keeles). Õppimise aeg välismaal aeg on 1-6 kuud. Kulud katab Euroopa Komisjon.

Vastuvõttev ettevõte. Ootame osalema ettevõtjaid, kellel ettevõtluskogemust üle 3 aasta. Hästi sobivad eksportivad ettevõtted, kes plaanivad laieneda välisturgudele, otsivad uusi kontakte ja tahavad leida värskeid ideid oma ettevõtte arenguks. See on suurepärane võimalus erioskuste või teadmise sissetoomiseks oma ettevõttesse huvipakkuvalt sihtturult. Sissetulevale ettevõttele töötasu maksma ei pea (külastust rahastab Euroopa Komisjon) ning vastuvõtjal on vaja panustada ainult oma ajaga.

Võimalikud tegevused ja kasu vastuvõtvale ettevõttele:

·         Saad põhjaliku sihtturu analüüsi. Sind külastav ettevõtja tunneb kohalikku turgu ja saab otsida just Sinu ettevõtte profiilile vastatavat vajalikku infot.

·         Uued värsked ideed oma ettevõtte arendamiseks.

·         Uued oskused ja teadmised. Sind külastaval ettevõtjal võib olla teadmisi valdkonnas, mida Sina ei tea ja see võib rikastada teie ettevõtte toote- ja teenuste arendamist. Programmi senine kogemus on näidanud, et enamikule ettevõtjatest meeldib see kogemus väga, nii et nad otsustavad võtta ka edaspidi vastu uusi ettevõtjaid.

·         Keelekompetentsi ja suhtlusoskuse arendamine.

·         Edaspidine koostöö partnerina, näiteks edasimüüjana, agendina vms.

Rohkem infot programmi kohta siin!  Programmi kodulehekülg. Edulugudega saab tutvuda siin või FB lehel Erasmus for Young Entrepreneurs.

Programm kestab 2016.aasta lõpuni ning selle aja jooksul on võimalik kõigil huvilistel oma taotlus esitada!

Enne taotluse esitamist soovitame võtta ühendust:

Kadri Rist

Teenuste osakonna projektijuht

E-post: kadri.rist@koda.ee

Tel: 604 0091

Seotud uudised

Erasmus noortele ettevõtjatele

18. May 2015

„Erasmus noortele ettevõtjatele” on üle-euroopaline vahetusprogramm ettevõtjate jaoks, mis annab uutele ettevõtjatele ja neile, kes soovivad ettevõtjaks saada, võimaluse õppida muudes programmis osalevates riikides väikeettevõtteid juhtivatelt kogenud ettevõtjatelt.…

Rahvusvaheline konverents “Talendid tuleviku teenistuses III”

4. December 2013

Tartu Ülikooli Teaduskool korraldab 9.-10.jaanuaril 2014.a. Tartus kolmanda konverentsi sarjast "Talendid tuleviku teenistuses". Konverentsiga tähistame Eesti olümpiaadide 60. aastapäeva. Konverentsi peateemaks on koostöö ja (tugi)võrgustikud kui edu võti…

Rahvusvaheline koolitusprogramm MoveMakers LAB otsib haridusuuendajaid!

26. January 2015

MTÜ Ruumiloojad koos partneritega Leedust, Hollandist, Taanist ja Saksamaalt otsivad avatud ellusuhtumise ja uuendusliku meelelaadiga täiskasvanuhariduse maastikul tegutsevaid praktikuid (koolitajaid, koolitusjuhte, õppekava juhte jne) osalema ainulaadses koolitusprogrammis “MoveMakers…