KredEx kutsub õpilasi karjääriretkedele

KredEx viib noored karjääriretkedele, et tutvustada neile piirkonna tööandjaid. Karjääriretkede raames külastavad ettevõtteid kaheksa maakonna 9.-12. klasside õpilased.

KredEx ettevõtlusdivisjoni juht Jarmo Liiver ütles, et algatusega soovib KredEx muuta ka väiksemad Eesti piirkonnad noorte jaoks atraktiivsemaks ja julgustada noori pärast õpinguid kodukanti tagasi tulema. “Karjääri tegemiseks ei pea ju ilmtingimata pealinna või suurde keskusesse jääma. Meie koostööpartneritest ettevõtted ongi heaks näiteks, et kõige tähtsam on olla ise ettevõtlik ja võimalusi näha igal pool,“ räägib Jarmo Liiver.

KredExi karjääriretked võimaldavad omandada uusi teadmisi ja kogemusi ettevõtete juures otse keset igapäevategevusi. Ühe päeva jooksul külastatakse ühes maakonnas 3-4 valdavalt tootmisega tegelevat ettevõtet. Õpilased saavad oma silmaga tootmistegevust jälgida ja seal kus võimalik ka ise käed külge panna. Kokku osaleb projektis ligi 30 ettevõtet üle Eesti.

Retkest osa saamiseks on koolidele avatud sooviavalduste voor. 9.-12. klasside taotlusi karjääriretkel osalemiseks oodatakse 4. novembrini aadressile ekskursioon@kredex.ee.Taotluses on vaja põhjendada, miks ekskursioon huvi pakub ning kuidas plaanitakse karjääriretkedel omandatut edasi jagada või koolitöösse rakendada. Laekunud taotluste seast valitakse karjääriretkel osalev klass välja 10. novembriks 2015.

Karjääriretked leiavad aset novembrikuu viimasel nädalal Tartumaa, Pärnumaa, Viljandimaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Harjumaa, Saaremaa ja Järvamaa ettevõtetes. Karjääriretke, sh ekskursioonibussid, korraldab KredEx. KredExi karjääriretkede läbiviimist rahastab Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi.

Seotud uudised

Üleskutse õpetajatele: kandideeri oma klassiga karjääriretkele

14. October 2016

Novembrikuu kolmandal nädalal viib KredEx noori menukatele karjääriretkedele, mille raames saavad 9.-12. klasside õpilased tutvuda tööandjatega kaheksas maakonnas. Osalemiseks saada oma klassi taotlus konkursile hiljemalt 22. oktoobriks. Algatuse…

JA Eesti spetsialistid koolitasid Gruusias õpetajaid ja õpilasi

19. May 2015

12.-17. maini viibis Gruusias Eesti välisministeeriumi humanitaar- ja arenguabi projekti rahastusel JA Eesti spetsialistide delegatsioon. Projekti „JA Gruusia liitmine Euroopa ettevõtlushariduse perega“ toel viidi Gruusias läbi mitu koolitust…