Tule õpilasfirmale mentoriks!

Just praegu on see aeg, kui sajad noored Eesti erinevais paigus alustavad oma õpilasfirma tegemist. Enamasti toimub see koolitunnis ettevõtluse valikaine raames ja vastava ettevalmistuse saanud ettevõtlusõpetaja juhendamisel. Ideaalis annab õpilasfirma tegevusele ärilist mõõdet juurde mentor.

JA Eesti (Junior Achievement Eesti) kutsub ettevõtjaid, juhte ja spetsialiste õpilasfirmadele mentoriks! Mentoriks sobib iga inimene, kes tunneb, et tal on piisav töökogemuste ja teadmiste pagas, mida ta soovib noortega jagada.

Õpilasfirma on JA Eesti ettevõtlusõppeprogramm gümnaasiuminoortele. Veidi lihtsustatum programm nimetusega Minifirma on suunatud põhikooli 7.-9. klassi õpilastele. Õpilasfirma moodustamiseks mõtlevad noored välja oma idee ja panevad kokku meeskonna. Õpilasfirma käigus nad toodavad või pakuvad teenust, müüvad ja turundavad ning peavad finantsarvestust.

Mida ootame mentorilt?

Õpetaja juhib õpilasfirma protsessi ja vastutab, et tegevus vastab õpilasfirma nõuetele, mentor annab juurde ärilise poole, näiteks aitab jõuda äriideeni, õpetab noori seda analüüsima, annab nõu äritegevuses, probleemide ületamises, uute võimaluste leidmises jms vastavalt vajadusele.

Tavaliselt kulub mentoril õpilasfirma peale aega tund või paar kuus. Pingelisematel perioodidel, kui tehakse tootearendust, valmistutakse laadaks või võistluseks, võivad kohtumised või konsultatsioonid olla sagedasemad. Alati ei pea mentor õpilastega kokku saama: nõustada saab ka telefoni, Skype’i või e-posti teel. Kui mentoril ei ole mingil perioodil aega õpilasfirmaga tegeleda, saab õpetaja tegevuse üle võtta.

Mentoriks olek on areng ja õppetund ka iseendale. Noori nõustades saad paremini aru, millised on Sinu tulevased töötajad, kliendid, kolleegid ja partnerid, mida nad mõtlevad ja kuhu püüdlevad. Mentoriks olles mõtled nii mõnedki saadud kogemused enda jaoks uuesti läbi ja tuletad meelde ettevõtluse põhitõed. Lisaks koged palju positiivset energiat noortega suhtlemisest!

Kuidas alustada?

Kui tundsid, et soovid alustada uut kooliaastat, andes panuse uue põlvkonna edusse, siis anna endast märku, täites ära lühikese ankeedi www.ja.ee/mentor. Ankeedis küsime Sinu kontakte, erialast tausta ja piirkonda, kus õpilasfirmasid juhendada saad. Korraldame infotunni mentoritele, kus räägime õpilasfirma programmist 13. oktoober kell 17.00-18.30 EBSi majas (Lauteri 3).

Kui Sul tekkis küsimusi, võta julgesti ühendust: Kersti Loor, partnersuhete juht, kersti@ja.ee, 566 46600!

Täname Sinu aja ja panuse eest!

JA Eesti

Seotud uudised

Noorteprogramm ENTRUM kutsub Sind noortele mentoriks

24. September 2014

Alanud õppeaastal käivitub Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursi ja arenguprogrammi ENTRUM viies hooaeg. 2010/2011 õppeaastal Ida-Virumaalt alustanud programm on teinud Eestile ringi peale ja naaseb algaval õppeaastal sinna…

Tule Arvamusfestivalile kuulama ettevõtlikkusest!

12. August 2013

Kutsume Unistused Ellu! võrgustiku liikmeid 16. augustil toimuvatele ettevõtlusteemalistele aruteludele, mis toimuvad Arvamusfestivali raames Paides.   Tegu on Eesti esimese Arvamusfestivaliga,  kus arutatakse erinevaid Eesti olevikku ja tulevikku…