Noore ettevõtja preemia 2015

Esmakordselt kuulutavad Swedbank ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda välja noore ettevõtja preemia suuruses 5 000 eurot. Preemia annab üle Eesti Vabariigi president 8. oktoobril toimuval Eesti parimate ettevõtete galal.

„Usun sellesse, et ettevõtlikkus ja ettevõtlus on jõud, mis viib elu Eestis edasi,“ ütles president Toomas Hendrik Ilves preemia algatust tunnustades. „Näeme igapäevaselt, kuidas just uue põlvkonna ettevõtjate mõtte- ja tegutsemisjulgus lahendab probleeme uuel viisil. Mitmekesisest, ärksast ja mõistagi sotsiaalselt vastutustundlikust ettevõtlusmaastikust võidavad kõik – nii ettevõtjad ise kui terve kogukond.“

Noore ettevõtja preemia on mõeldud kuni 30-aastasele Eesti ettevõtjale kohaliku ettevõtluse edendamise ja väljapaistva tegevuse eest. Oma kandidatuuri eripreemiale võivad esitada hiljemalt 18. septembril ettevõtjad ise või nende töötajad, kliendid, erialaorganisatsioonid jt.

„Swedbank on juba aastaid toetanud ettevõtluse edendamist Eestis ning selle lahutamatuks osaks on pöörata tähelepanu noorte ettevõtlikkuse kasvule. Asutasime noore ettevõtja preemia, et tunnustada ja esile tõsta noorte ning tugevate ettevõtjate pealekasvu,“ sõnas Swedbank Eesti juht Robert Kitt.

Kaubanduskoja juhatuse esimees Toomas Luman ütles, et ettevõtlikke inimesi võiks Eestis olla oluliselt rohkem, kuna Eesti tulevik just sellistest inimestest sõltub. Mida rohkem ettevõtlikke inimesi, seda tugevam on meie riik. Tean omast käest, et ettevõtlus võib oma loomult olla vägagi emotsionaalne, mistõttu noorte tegijate tunnustamine ja nende motiveerimine on äärmiselt tähtis. Loodetavasti annab see preemia tuule tiibadesse uutele tegijatele meie ettevõtlusmaastikul, kelle käekäigule saame hakata kaasa elama.

Preemia kandidaatideks võib esitada Eestis registreeritud ettevõtte omanikke ja juhte, kes on paistnud silma oma ettevõtte hea käekäigu kindlustamisel ning kelle ettevõttel on silmapaistvad tulemused võrreldes sama sektori teiste ettevõtjatega ja seda tänu innovatsioonile tootes, teenuses või tehnoloogia kasutamises või klienditeeninduses ning kes juba ekspordib või kel on ekspordipotentsiaal.

Kandideerimiseks tuleb 18. septembriks saata digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile konkurss@koda.ee ankeet ja motivatsioonikiri.

Swedbanki ja Kaubanduskoja poolt asutatud preemiat on kavas hakata välja andma igal aastal ning seda rahastab Swedbank Eesti AS. Konkursile esitatud kandidaatide hulgast valib preemia saaja nende organisatsioonide esindajatest koosnev komisjon.

Täida ankeet »

Tutvu konkursi statuudiga »

Lisainfo:
Maarja Loorents
Kaubanduskoja kommunikatsioonijuht
Tel 604 0060
maarja@koda.ee

 

Seotud uudised

Algas konkurss noore ettevõtja preemiale

15. August 2016

15. augustil algas konkurss noore ettevõtja preemiale, mida annavad välja Swedbank ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. 5000 euro suurusele preemiale oodatakse kandideerima kuni 30-aastaseid Eesti ettevõtjaid. Algatust toetab president Toomas Hendrik…