Õpilasfirma Wooch esindas Eestit Euroopas väärikalt

28.-31. juulil Berliinis toimunud Euroopa õpilasfirmade võistluse esikolmikus olid Saksamaa, Läti ning Iisrael. Wooch tõi koju kaks eripreemiat!

Juulikuu viimasel nädalal Berliinis Saksamaal toimunud 26. Euroopa õpilasfirmade võistlusel võistles 37 Euroopa riigi parimat õpilasfirmat ning tunnustati neist parimaid. Berliinist naasnud Eesti delegatsiooni sõnul oli võistlus sel aastal väga pingeline – oli mitmeid favoriite, kes teistest eristusid ning kes pakkusid tugevat konkurentsi. Ka Eestit esindanud Tartu Miina Härma Gümnaasiumist alguse saanud õpilasfirma Wooch kuulus oma tammepuidust valmistatud käekelladega esirindesse.

Neljast Tartu noormehest koosnev õpilasfirma Wooch esindas Eestit väärikalt. Üldvõitu koju ei tulnud, kuid Euroopas ei jäänud meie poisid ega nende käekellad märkamata. Wooch võitis internetikeskkonnas toimunud hääletusmängu ning sellega teeniti välja sotsiaalmeedia eripreemia. Samuti tunnustas Euroopa õpilasfirmade vilistlasi ühendav organisatsioon Woochi tegevjuhti Henri Hallikut ja tema oskusi firmat juhtida noore juhi auhinnaga.

Euroopa parimaks õpilasfirmaks krooniti Saksamaalt pärit õpilasfirma Rauteck, kes toodab autode turvarihmadest kotte ning turvarihmade pannaldest pudeliavajaid. Teine koht kuulub meie lõunanaabritele Lätist. Läti õpilasfirma Simple+ valmistab erinevaid riiete kotte vastavalt kliendi soovile. Iisraelist pärit õpilasfirma Graffiti, kes saavutas Euroopa võistlusel kolmanda koha, toodab erinevas vanuses laste kandmiseks turvalisi rakmeid ja rihmasid.


Foto: Junior Achievement Eesti

Loe lähemalt JA Eesti koduleheküljelt.

Seotud uudised

Eesti õpilasfirma käekellad Euroopat vallutamas

28. July 2015

Sel nädalal selgub Saksamaal Berliinis Euroopa õpilasfirmade võistlusel Euroopa parim õpilasfirma. Võistlusele sõidavad oma äriideid esitlema 38 riigi parimad õpilasfirmad. Eestit esindab Tartu Miina Härma Gümnaasiumi õpilasfirma Wooch.…

7. mail selgub juba 20. korda Eesti parim õpilasfirma

24. April 2015

Keskkooliõpilastele mõeldud õpilasfirma programmi tänavune parim selgub 7. mail Tallinnas Mektory keskuses. Sel aastal tegutses Eestis 230 õpilasfirmat, mis on kõigi aegade rekord ja tähendab, et praktilise ettevõtluskogemuse…