JA Eesti kutsub õpetajaid majandusõpetuse programmide metoodilistele koolitustele!

JA Eesti valmistub uueks õppeaastaks ja alustab programmide koolitustega.

18. – 19. augustil oodatakse metoodilisele koolitusele neid õpetajaid, kes soovivad alustada algklassi programmi "7 sammu" õpetamist. Koolituse viivad läbi Silja Enok Vändra Gümnaasiumist ja Margit Luts Tallinna Reaalkoolist. Mõlemad klassiõpetajad õpetavad programmi oma õpilastele juba aastaid.

"Mina,majandusjaettevõte" on seni uusim programm põhikooli 3. astme õpilastele. Selle õpetamise metoodikat õpetakse 25. – 26. augustil. Lisaks sisaldab koolitus ülevaadet arvutisimulatsioonist "Simulaator 7" ja Creatloni mängu tutvustust. Koolitaja Elbe Metsatalu on kogemustega geograafia, majanduse ja ettevõtlusõpetaja, kes on aastaid juhtinud Eesti Majandusõpetajate Seltsi.

"Minifirma" on gümnaasiumi ja kutsehariduskoolide ettevõtlusõppe programmi "Õpilasfirma" lihtsam versioon.  Programmide esimene koolituspäev toimub 27. augustil ja teine alles 28. detsembril. Esimesel päeval keskenduvad läbiviijad eelkõige programmide ideele ja eesmärkidele, meeskonna loomisele ning oma äriidee otsimisele. Teiseks koolituspäevaks jäävad eelkõige need teemad, mis tulevad õpilasfirmas ette õppeaasta teisel poolel, sh õpilasfirma tegevuse lõpetamine, aruannete koostamine, praktilise töö kaitsmine jm.

Programmi "Majandusõpe" metoodiline koolitus toimub 28. augustil. Nii Õpilasfirma kui ka majandusõppe programmide metoodilised koolitused viivad läbi Epp Vodja ja Riin Saar.

"7 sammu" koolitusele registreerimise viimane päev on 13. august, teistele koolitustele saab registreeruda hiljemalt 19. augustil junior@ja.ee.

Lisainfo koolituste kohta JA Eesti koduleheküljel.

Allikas: www.ja.ee

Seotud uudised

JA Eesti spetsialistid koolitasid Gruusias õpetajaid ja õpilasi

19. May 2015

12.-17. maini viibis Gruusias Eesti välisministeeriumi humanitaar- ja arenguabi projekti rahastusel JA Eesti spetsialistide delegatsioon. Projekti „JA Gruusia liitmine Euroopa ettevõtlushariduse perega“ toel viidi Gruusias läbi mitu koolitust…