Esimene ettevõtlusteatrite festival levitab ettevõtluspisikut

Homme, 22. mail 2015 saab esimesel vabariiklikul ettevõtlusteatrite festivalil „Õpime ettevõtlusest“ Rakvere Kultuurikeskuses näha üheksat õpilaste ja lasteaialaste etendust.

Esimesel ettevõtlusteatrite festivalil õpitakse lisaks ettevõtlusele ka elust enesest. Festivali korraldaja Ettevõtlusteater MTÜ juhi Piret Põldi sõnul on ettevõtlusteater hea meetod ettevõtliku mõtteviisi süstimiseks igas eas õpilastesse. „Ka selle festivali programmist leiab väga eriilmelisi etendusi. Näiteks innustav lugu ettevõtlikust Marko Tormist ja tema ideest viia läbi öine jooksumaraton väikeses Eestimaa linnas Rakveres“ lisab Põld.

Ettevõtlusteatri hea sõber Heiti Pakk on leidnud, et teatri meetod on õppimiseks suurepärane ja igati sobilik seepärast, et etendust kui sündmust jälgides töötavad vaatajal nii süda kui mõistus, mis omakorda võimaldab nähtut tunnetada, analüüsida ja paremini mõista.

Päeva alustavad kõige nooremad ehk lasteaedade ja algklasside õpilased, vaatajateni jõuavad etendused presidendi vastuvõtust kuni Halliku pagaritööstuse juhist Heiki Hallikust inspireeritud Pätsikese looni. Pärastlõunal tuuakse vaatajateni põhikoolide ja gümnaasiumide õpilaste etteasted, kus muuhulgas tutvustatakse Kodutütarde seadusi ja Ettevõtlusküla sünnilugu.

Festivalil nähtud etendusi hindab ja analüüsib viieliikmeline žürii, kuhu kuuluvad oma ala professionaalid teatriinimestest ettevõtjateni. Päeva ilmestab Noortebänd 2014 konkursil Raadio 2 eriauhinnaga autasustatud ansambel Tuli. Festivali juhib ajakirjanik Urmas Vaino ning erimenüüga pakub kõhukinnitust Rakvere Teatrikohvik.

Rohkem informatsiooni festivali korralduse ja päevakava kohta leiate aadressilt www.ettevotlusteater.eu. Ettevõtlusteater MTÜ korraldatavat festivali toetavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest, Hat Auto AS, Voore Farm OÜ, Click&Grow, Põhjakeskus, Aqva Hotel & Spa, Lääne-Viru Maavalitsus, Rakvere linn ja teised partnerid.

Ettevõtlusteater on uudne, muutuvat keskkonda arvestav ja noortele sobiv ettevõtlikkuse ja ettevõtluse õpetamise metoodika, mille väljatöötamisega alustas Ettevõtlusteater MTÜ meeskond 2012. aasta septembris. Ettevõtlusteater MTÜ julgustab noori tegelema ettevõtlusega ning olema ettevõtlik igas valdkonnas ja rajama seejuures mitte ainult kasumile suunatud ettevõtteid, vaid tegelema ka sotsiaalse ettevõtlusega. Alusmaterjali ettevõtlusteatri jaoks ei pea koguma vaid intervjuude teel, lood ettevõtlusteatri lavale toomiseks võib leida ettevõttekülastuse ja praktika käigus või ajakirjandusest.

Lisainfo:
Piret Põld
ettevõtlusteatri juht
tel: 51 70 330
piretpold@gmail.com

Seotud uudised

Esimene ettevõtlusteatrite festival levitas ettevõtlikkuse pisikut

28. May 2015

22. mail 2015 toimunud esimesel vabariiklikul ettevõtlusteatrite festivalil „Õpime ettevõtlusest“ Rakvere Kultuurikeskuses sai näha üheksat õpilaste ja lasteaialaste etendust. Esimesel ettevõtlusteatrite festivalil õpiti lisaks ettevõtlusele ka elust enesest.…

Ettevõtlusteatri festival „Õpime ettevõtlusest“

11. December 2014

Kutsume Teid osalema esimesel vabariiklikul Ettevõtlusteatri festivalil „Õpime ettevõtlusest“, mis toimub Rakvere Kultuurikeskuses 22. mail 2015. Ettevõtlusteater MTÜ meeskond ja festivali kunstiline juht kutsuvad festivalile esinema üheksa ettevõtlusteatri…