Tulevane õpetaja: Noored Kooli programmi puhul võlub see, kui tõsiselt praegused ja endised osalejad usuvad oma missiooni Eesti hariduselu parandamisel

Noored Kooli lõpetas iga-aastase intensiivse valikuprotsessi ja leidis 131 kandidaadi hulgast 8 meest ja 12 naist, kes alustavad maikuus ettevalmistuskoolitust ning sügisest asuvad tööle üldhariduskooli õpetajatena üle Eesti. Kuni 8. maini ootab Noored Kooli programm koolijuhtidelt teateid sügisest vabanevatest õpetajakohtadest.

„Sel sügisel alustab koolides juba 9. lend Noored Kooli õpetajaid ja rõõm on tõdeda, et huvi programmi vastu on jätkuvalt suur ning kandidaadid väga tugevad,“ kommenteeris lõppenud valikuprotsessi sihtasutuse Noored Kooli tegevjuht Kristi Klaasmägi. „Nüüd on pall koolijuhtide käes, et meile selle nädala lõpuni märku anda oma õpetajasoovidest, “ lisas Kristi.

Noored Kooli 9. lennus on kõige enam loodusainete või ajaloo õpetajaks sobivaid osalejaid. Hariduselt on osalejate hulgas näiteks ajaloolane Newcastle’i ülikoolist, molekulaar- ja rakubioloogia doktorant Tartust ja keemia- ja materjaliteadlane TTÜst. Taustakogemuse mõttes on osalejate seas hulgaliselt üliõpilaskorporatsioonide ja -organisatsioonide aktiivseid liikmeid, aga on ka näiteks osaleja, kes on välja andnud oma luulekogu või üks osaleja, kes muu hulgas on Hiinas elanud ja seal lühidalt ka õpetajaelu proovinud.

Sel aastal valiti programmi ka esimene osaleja, kes ise on koolis õppinud Noored Kooli õpetaja klassis. „Kui mul poleks olnud sellist kogemust õpilasena, siis võib-olla ei pürgiks ma ise praegu õpetajaks. Minu kogemus on näide sellest, milline mõju võib olla inspireerival õpetajal tulevase põlvkonna kujundamisel,“ rääkis oma kogemusest Noored Kooli õpetaja klassis õppimisest tulevane õpetaja Geron Perens. „Noored Kooli programmi puhul võlub see, kui tõsiselt praegused ja endised osalejad usuvad oma missiooni Eesti hariduselu parandamisel. Mina näen selles võimalust anda enda panus järgmise põlvkonna arengusse ja seejuures saada ka ise paremaks juhiks,“ lisas Perens.

Noored Kooli uute osalejate kohta saab lähemat infot programmi kodulehelt http://www.nooredkooli.ee/9-lend

Sihtasutus Noored Kooli on ellu kutsutud 2006. aastal Heateo Sihtasutuse ja Swedbanki poolt, et tuua Eesti haridusse mitmekülgse taustaga võimekaid ja motiveeritud inimesi, kes töötavad selle nimel, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Toeta Noored Kooli läbi Swedbanki annetuskeskkonna „Ma armastan aidata“ ja aita tuua häid inimesi kooli.

Allikas: Noored Kooli, 4.05.2015

Seotud uudised

Noored Kooli ootab kandideerima!

1. February 2016

SA Noored Kooli kutsub inimesi üles kandideerima 10. lendu.  Progamm on asutatud Heateo SA ja Swedbanki poolt 2006. aastal eesmärgiga tuua võimekaid inimesi haridusse mitte pedagoogiliselt erialalt, kes…

“Tagasi kooli” Tarkuse retkede osalejad on selgunud

26. November 2013

Koostöös Swedbanki, Eesti Energia, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Veega kutsuti õpilasi ja õpetajaid mitte lihtsalt retkedele, vaid Tarkuse retkedele – spetsiaalselt selle projekti jaoks koguti kokku kuus põnevat…