Garage48 õpetab keskkoolinoortele esinemisoskust Eesti mõjuvõimsamate mentorite abil

Juba 28. aprillil toimub Startup Class ürituse raames hooaja viimane õppepäev iduettevõtete koostöökeskuses Garage48 HUB. Õppepäeval on Tallinna gümnaasiumiõpilastel erakordne võimalus õppida lavalist esinemist ning nn liftikõne kunsti. 

Õppepäev on korraldatud koostöös Estonian Business Schooli ja Briti Suursaatkonnaga Eestis, et arendada noortes olulisi oskusi, mis võivad avada mitmeid uksi nende unistuste elluviimisel. Startup Classi üritus on üles ehitatud selliselt, et kõik üritusest osa võtvad noored saaksid võimaluse laval presenteerida ning oma ideesid mentoritele esitada. Põnevate töötubade läbiviijateks on mõned hinnatuimad eksperdid iduettevõtjate pitchimise oskuse treenimisel suurtele investoritele ja rahvusvahelistesse kiirenditesse pääsemiseks.

Õppepäeva üheks olulisemaiks töötoaks on noorte lavalise esinemisoskuse tõstmine, kuna antud kogemus aitab vähendada täiskasvanueas antud kogemuse puudusest tingitud takistusi. “Lavaline esinemine on küll omamoodi kunst, kuid selle valdamine on täiesti õpitav. See on oskus, mis tuleb noortele kasuks nii koolielus kui ka edasises tulevikus tööturul, sest annab juurde tohutult enesekindlust ja eneseusku, mis on asendamatud omadused pea iga rolli jaoks. Briti saatkonnal on väga hea meel kaasa aidata projektile, mis annab hakkajatele noortele võimaluse enda piire katsetada ja end ületada,“ lisas Briti saatkonna avalike suhete nõunik Krislin Aedla töötoa valikust.  

Oma ideede ja seisukohtade efektiivse kommunikeerimise salarelv on aga argumenteerimistehnikate tundmine. Argumenteerimise ja väitluskunsti töötoa läbiviijaks on Väitluskoolitus (SpeakSmart), kes koolitab nii ettevõtjaid kui ka noori üle Eesti. Väitluskoolituse juht Helina Loor selgitab: „Argumenteerimine on oma mõtte esitamine põhjendatud viisil. Argument on Sinu trump, kui tahad välja tuua oma seisukoha tugevused ja tood selle tõestuseks infot väljaspoolt oma mõttemaailma, et näidata, keegi kusagil veel peab sellelaadset mõtet heaks või on kusagil midagi analoogset juba tehtud. Argumenteerida on hea olukordades, kus Sul on vaja esitleda oma seisukohti ja veenda kuulajat jutu sisuga, mitte emotsioonidega.“ 

Startup Class on õppepäevade sari, mille eesmärgiks on keskkooliõpilaste teadlikkuse tõstmine ja suurema huvi tekitamine IT ning tehnoloogia vastu. Antud projekti teeb eriliseks see, et start-up maailma huvilisi kaasatakse juba nooremas eas ning tõstetakse nende teadlikkust antud valdkonna eri tahkude kohta praktiliste teadmiste ja töötubade läbi.

Lisainfo: www.startupclass.ee

Registreerimine »

Kontakt:
Jane Muts
Garage48 Community Manager
SA Garage48
jane@garage48.org
+372 5664 1145


Startup Classi teise ürituse Cybernetica Sharemindi challenge'i võitjad Kristo Lippur, Marko Klopets ja Henry Teigar
Foto: Startup Class

Seotud uudised

Garage48 HUB üritustesari keskkoolinoortele Startup Class

29. October 2014

Iduettevõtete koostöökoht Garage48 HUB korraldab uhiuut ja nutikust täis Startup Class 3-osalist üritusesarja. Ürituste eesmärk on tutvustada noortele startup maailma ja näidata neile, milline näeb välja tööelu valides haridusteeks IT ja tehnoloogia. Startup Class…