ENTRUMi ÖÖsessioonil salvestati telesõud Rakett 69

Tänavu Virumaal tegutsev Eesti Energia noorteprogramm ENTRUM tõi 24.-25. jaanuaril Jõhvi Kontserdimajas kokku sajad ettevõtlikud ja teadushimulised Ida- ja Lääne-Virumaa noored. Aset leidis ENTRUMi ÖÖsessioon, kus jätkati võistlust Eesti ettevõtlikumate koolinoorte 2015 tiitli nimel ning toimus populaarse telesõu Rakett 69 üks saate salvestustest.

Tänu Haridus- ja Teadusministeeriumi panusele teoks saav mitmekülgne koostöö annab sama mitmekülgse panuse ka Virumaa noorte arengusse ja võimalustesse. „Eestis räägitakse väga palju Ida-Virumaa piirkonna arendamisest ja lõimumisest ülejäänud Eesti ühiskonnaga. Meie ettevõtlikkusideede konkursi ja arenguprogrammi ENTRUM ja Rakett 69 ühise pingutusena sündinud projekt, kus teisest inforuumist noored panustavad esmakordselt ühe Eesti telesõu valmimisse, annab nii neile, kui ka kogu Eesti ühiskonnale palju rohkem kui sajad eesti keele tunnid koolis,“ sõnas ENTRUM-i tegevjuht Darja Saar.

„Tänu sellele aktsioonile saavad Ida-Virumaa noored tunda, kui lahe on olla osa Eestis toimuvast ning inspiratsiooni enda edasiarendamiseks,“ kommenteeris algatuse mõtet Darja. „Rõõmu teeb ka saate esmakordne eetrisse ilmumine venekeelsete subtiitritega. See aitab suurendada antud saate vaatajaskonda ja tekitada huvi Eestis tehtud teadussaadete vastu ka Eesti venekeelsete noorte hulgas,“ lisas ta.

Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaar kommenteeris, et kuigi kool loob keskkonna õppimiseks ja toetab õpilaste motivatsiooni õppimisele ja arengule, ei saa kool olla kindlasti eraldiseisev nähtus kõigist muudest tegevustest, mis noortele huvitavad ja olulised on. „Peame väga oluliseks erinevate programmide, sh ENTRUM-i kaudu õpilastele võimaluste andmist aktiivselt oma loomingulisust ja ettevõtlikkust arendada,” täpsustas Käosaar. „Noortel on palju tahtmist ja ideid – oluline on neid suunata ja anda neile võimalusi eneseväljendamiseks just seal, kus nad end kõige tugevamana tunnevad,”  lisas ta.

ÖÖsessioonil toimunud Rakett 69 saate salvestus on ETV eetris aprillis 2015 ning seda esmakordselt ka venekeelsete subtiitritega.

Rahvusvaheliselt tunnustatud ja mitmete tiitlitega pärjatud Eesti Energia ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM on 2010. aastal meie poolt algatatud ning koostöös Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM on suunatud 13 -19 aastastele koolinoortele, et kasvatada neis ettevõtlikku meelt ning innustada neid ise oma elu juhtima, pakkudes neile oma ettevõtlike ideede teostamisel toetavat mentorprogrammi, kaasates ka ettevõtlusinkubaatoreid, regionaalseid arenduskeskusi ja kohalikke omavalitsusi. Tehes aastatel 2010-2014 ringi peale kogu Eestile on ENTRUM arendanud ettevõtlikkust rohkem kui kahe tuhandes noores ning toonud ellu üle 500 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna ideed.

Seotud uudised

ENTRUMi võitsid ökonätsu leiutanud koolinoored

9. May 2014

Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves tunnustas 7. mail Tallinnas toimunud Eesti Energia noorteprogrammi ENTRUM auhinnagalal Eesti kõige ettevõtlikumaid koolinoori. Peavõit läks Koerust pärit kuuest noorest koosnevale meeskonnale,…

ENTRUMi avashowl kõlanud mõtted noorte ettevõtlikkusest

7. November 2014

Oktoobri lõpus avati Jõhvi kontserdimajas noorte ettevõtlikkusideede konkursi ja arenguprogrammi ENTRUM viies hooaeg. Avashowl jagasid ligi 400 Virumaa noorele oma nõuandeid Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive ja…

Tänavune parim ENTRUMi noorteprojekt on interaktiivne õppeplatvorm

23. May 2013

“Meie edukus sõltub ju meie teadmistest, nutikatest ja tarkadest lahendustest,” ütlespresident Toomas Hendrik Ilves, tunnustades 22. mail Pärnus toimunud Eesti Energia ettevõtlikkuse noorteprogrammi ENTRUM auhinnagalal  Eesti kõige ettevõtlikumaid…