Avalda arvamust: Kuidas kujundada kodulähedane haridusasutus ootustele vastavaks?

Tallinna Haridusamet avas sügise alguses spetsiaalse haridusteemalise foorumi, kuhu oodatakse elanike ideid ja mõtteid meie hariduselu paremaks muutmisel. Keskkonna loomisel kasutati GeniUS mudelit, mida on edukalt rakendatud Inglismaal Yorki nimelises linnas erinevate ideede leidmiseks.

Küsimus, millele oodatakse vastust kõlab nii: “Kuidas kujundada kodulähedane lasteaed ja kool Sinu ootustele vastavaks?”

Kõik, kes soovivad sel teemal arvamust avaldada ja oma lahendust välja pakkuda võivad seda teha kuni 10. oktoobrini keskkonnas: http://geniustallinn.haridus.ee/osale-lahenduste-leidmisel või saata e-posti aadressile genius@tln.edu.ee.

GeniUS mudel töötati välja eesmärgil, et leida paremaid lahendusi avalike teenuste kujundamiseks. Mudel põhineb avatud innovatsiooni põhimõttel, mis tähendab kaasamist, avatud suhtlust ning ideedest sündivat sünergiat ja koostööd erinevate osapoolte vahel. Mudel toetab põhimõtet, et parimad lahendused leitakse erinevate huvigruppide kaasamisel. Alati ei osata väljakutsetele organisatsioonisiseseid ressursse kasutades vastata, seega tuleb küsida laiemalt avalikkuselt.

Miks just selline küsimus?

Tallinna Haridusamet soovib, et iga lasteaed ja kool oleks oma piirkonna positiivne mõjutaja, sotsiaalset suhtlust toetav ning kogukonda liitev organisatsioon. Kool peaks väärtustamaõppijaid, õpetajaid, vanemaid ja partnereid ning olemaavatud ja koostöövalmis. Sünergia, mis tekib koos mõeldes ja isiklikke ootusi peegeldades, loob soodsa keskkonna uutele innovaatilistele lahendustele. 

Lisainfo:
Jaan Urb
Projekti ekspert
E-mail: jaan.urb@cumulus.ee
Mob: +372 5565 2383

Seotud uudised

ELOS – Euroopa kui kooli õppekeskkond – programm koolidele

8. April 2014

Elos on hariduskontseptsioon, mis edendab Euroopa ja rahvusvahelist dimensiooni hariduses. Elos programmi õpilastele kehtestatud standardid kirjeldavad õpilaste oskusi (võõrkeelte oskus ja kasutamine, ettevõtlikkus/ ettevõtluse, koostöö- ja suhtlemiskompetentsid Euroopa…

„Ettevõtliku kooli“ teine tunnustamine

25. November 2013

Oktoobrikuu 17. kuupäev polnud eriline vaid seetõttu, et kohe-kohe oli algamas sügisvaheaeg. Sellel päeval toimus ka juba järjekorras viies Haridusfestival ning selle muutis eriliseks selle uus toimumiskoht –…