Mängides ettevõtjaks

Paides toimuval arvamusfestivalil mängisid Rakvere gümnaasiumi noored ettevõtlusteatris maha päriselulise loo Rakvere Ööjooksu saamisloost.

Idee sünnist, kõhklustest ja kartustest ning isiklikest ohverdustest ürituseni, mis ei pea võimatuks osalejate arvu paisumist kuni 10 000ni. Tegemist oli tõestisündinud looga, mille noored ettevõtja räägitud loo põhjal lavale tõid.

Tegemist oli 2012. aastast Eestis tegutsenud ettevõtlusteatri järjekordse etendusega, mis uudse metoodikaga püüab noori teatri kaudu ettevõtlikkusele innustada. Õpitakse jutu jutustamise kaudu.

“Teatri puhul on see hea, et mängus on nii mõistus kui tunded ja saab aega tagasi pöörata,” ütles MTÜ Ettevõtlusteater asutaja Piret Põld. Etenduses osalenud noored möönsid, et said osalemisest teoorias õpitule selgust ning aimdust riskidest ja rõõmudest, mis ettevõtjaks olemine eneses kätkeb.

MTÜ Ettevõtlusteater metoodik Diana Tandru sõnul pelgavad paljud ettevõtjaks hakata, sest turg olevat juba tegijaid täis. Või on hulk muid põhjuseid.  “Turg ei ole kunagi täis,” ütles Tandru. “Igaüks saab midagi teistmoodi teha.”

Tahtmine on peaasi, õpetas publiku seast Kaupo Reede, kes enam kui 20 aastat tagasi enda sõnul kahe pastaka ja paki paberiga ettevõtluses alustada otsustas. “Mitte raha ei tekita ettevõtlust, vaid uue asja nägemine ja teistmoodi tegemine,” ütles Reede.

Ettevõtlusteatri eesmärk on tuua ettevõtja lugu klassiruumi – puust ja punaseks ning mänguliselt. Piret Põllu sõnul anti 2013-2014 üle 20 etenduse. Põllu sõnul on tegemist “fanaatikute projektiga”, millele tasapisi ka toetust taha hakkab tulema.

2013. aastal kandideeris ettevõtlusteatri metoodika  rahvusvahelisele koolidele mõeldud auhinnale CYFI School Champion Awards ja jõudis poolfinaali. “Rakvere gümnaasiumi õpilased andsid etenduse Istanbulis,” rääkis Põld.

Järgmise projektina on kavas koostöö maksu- ja tolliametiga, et teha maksuteatrit, selgitamaks, milleks maksude maksmine vajalik on.

Autor: Sirje Rank (Äripäev)

http://ettevotlusteater.eu/wp-content/uploads/2014/08/paide-1.jpg
Arvamusfestival 2014. Foto P. Põld

Mängides ettevõtjaks- Äripäev

Seotud uudised

Esimene ettevõtlusteatrite festival levitab ettevõtluspisikut

21. May 2015

Homme, 22. mail 2015 saab esimesel vabariiklikul ettevõtlusteatrite festivalil „Õpime ettevõtlusest“ Rakvere Kultuurikeskuses näha üheksat õpilaste ja lasteaialaste etendust. Esimesel ettevõtlusteatrite festivalil õpitakse lisaks ettevõtlusele ka elust enesest.…

3. jaanuaril leidis Rakveres aset ettevõtlusteatri metoodika koolitus

8. January 2014

Ettevõtlusteater MTÜ viis 3. jaanuaril Rakveres läbi ettevõtlusteatri metoodika koolituse õpetajatele, õppejõududele ja erinevate haridusega seotud organisatsioonide esindajatele. Juhatuse liige Piret Põld tutvustas kahekümne neljale Eesti eri paigast…