Innusta ja julgusta Virumaa koolinoori koos ENTRUM-iga

2014/2015 õppeaastal on käivitumas Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursi ja arenguprogrammi ENTRUM viies hooaeg. 2010/2011 õppeaastal Ida-Virumaalt alustanud programm on teinud Eestile ringi peale ja naaseb algaval õppeaastal sinna tagasi, kaasates projekti ka Lääne-Virumaa noored. Tegemist on suurejoonelise õppeaastapikkuse ja just 13- 19- aastaste koolinoorte jaoks atraktiivseks kujundatud konkursi ja arenguprogrammiga, millesse eeskujude ja inspireerijatena on kaasatud edukad Eesti inimesed ja staarid.

ENTRUM pakub noortele oma idee teostamisel toetavat mentorprogrammi. See tähendab, et aktiivsel mentorlusperioodil oktoobrist 2014 kuni veebruarini 2015 kohtuvad noored üks kord kuus oma äri- ja teadusmentorite ning ettevõtlusinkubaatorite esindajatega. Kohtumiste eesmärk on toetada noori oma esimese ettevõtlikku idee käivitamisel ja teostamisel, jagada nendega praktilisi oskusi ja aidata neil luua vajalik kontaktvõrgustik. 2015. aasta märtsis toimuval ENTRUM Superfinaalis tutvustavad noored suurel laval olles avalikkusele ja peažüriile oma start-up´i ja näitavad ette senised saavutused. 2015. aasta maikuus kuulutab EV President Toomas Hendrik Ilves ENTRUM Galal välja Virumaa parima start-up´i ja parima mentori. Peavõidu saavutanud start-up saab oma idee edasiseks arendamiseks 3000.- euro suuruse stardikapitali.

ENTRUM kutsub ka Sind panustama algatusvõimelise ja vastutustundliku järelkasvu kujundamisse! Selleks löö ENTRUM-i arenguprogrammis ja konkursil kaasa äri- või teadusmentorina ning jaga oma ettevõtlus- või teaduskogemusi. Nii toetad Sa Virumaa ja kogu Eesti arengut!

Suure panuse saad anda ka lihtsalt lapsevanema rollis olles. Selleks tuleb Sul vaid innustada ja julgustada oma last ENTRUM-i ettevõtlikkusideede konkursil ja arenguprogrammis osalema. Nii suunad teda haarama oma elu juhtimisel ohjad ja proovima kätt oma ettevõtliku idee teostamisel!

Tule kaasa ja avasta koos ENTRUM-iga Virumaa positiivset energiat ja potentsiaali!

Lisainformatsioon: www.entrum.ee

Fotol Eesti Vabariigi president õnnitlemas 2013-2014 ENTRUM-i hooaja parimat start-up´i Nätrum ja nende mentorit Indrek Kelderit

Eesti Energia ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM on 2010. aastal Eesti Energia poolt algatatud ning koostöös Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline konkurss ja arenguprogramm, mis on suunatud 13. -19. aastastele koolinoortele. ENTRUM-i eesmärk on kasvatada noortes ettevõtlikku meelt ning innustada neid ise oma elu juhtima, pakkudes neile seejuures toetavat mentorprogrammi, kaasates ideede teostamisse ka ettevõtlusinkubaatoreid, regionaalseid arenduskeskusi ja kohalikke omavalitsusi.

Tehes aastatel 2010-2014 ringi peale kogu Eestile on ENTRUM arendanud ettevõtlikkust rohkem kui kahe tuhandes noores. Ida-Virumaa, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti ja Põhja-Eesti noored on programmi raames ellu toonud üle 500 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna ideed. Möödunud hooajal „ENTRUM Põhja-Eesti 2013/2014“ osales ENTRUM-is 573 koolinoort, kes algatasid 171 ideed.

ENTRUM programm on pärjatud Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi 2011. aasta parima ettevõtluse edendaja tiitli, Rootsi Äriauhinna 2011. aasta konkursil sotsiaalselt vastutustundlikku algatuse tiitli, EMSL 2011. aasta konkursil parima kodanikuühiskonna ärisektori algatuse tiitli ja Ülemaailmse Kaubanduskodade Konkursi 2013. aasta parima noorte ettevõtluse arendamise projekti tiitliga.

Seotud uudised

Noorteprogramm ENTRUM kutsub Sind noortele mentoriks

24. September 2014

Alanud õppeaastal käivitub Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursi ja arenguprogrammi ENTRUM viies hooaeg. 2010/2011 õppeaastal Ida-Virumaalt alustanud programm on teinud Eestile ringi peale ja naaseb algaval õppeaastal sinna…

Selgunud on ENTRUM Virumaa 2014/2015 finalistid

1. April 2015

ENTRUM Virumaa hooaeg on lõpusirgel! Pärast neljakuulist inkubatsiooniprogrammi on selgunud 30 edukamat start-up´i, kes pääsevad ENTRUM superfinaali oma ideede teostamise tulemusi pitšima. ENTRUM superfinaal toimub 11. aprillil Tartu…

Noorteprogramm ENTRUM ootab ideid ettevõtlike ideede panka

13. August 2014

4. augustil avas Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM ettevõtlike ideede panga. Panga eesmärk on pakkuda inspiratsiooni ning nende ideede elluviimisvõimalust konkursil ja arenguprogrammis osalevatele 13-19-…