Tapa Gümnaasiumi õpilased tegid ilusalongi ja koomiksi lugemise klubi

Tapa Gümnaasiumis õpivad ettevõtlikkud õpilased. Õpilaste algatusel toimus koolis kolmapäeviti koomiksi klubi, kus kõik huvilised said lugeda ja laenutada koomikseid, reedeti oli avatud salong, kus tehti massaaži ja kätehooldust.

Ilusalong Pilvi

Tüdrukute ettevõtmine sai alguse õpetaja sünnipäeva üllatusest, kus õpilased tegid õpetajale kätehooldust ja massaaži. Hea mõte meeldis tüdrukutele niivõrd, et otsustati teha reedeti „salongipäev“ kõikidele soovijatele. Tegevuse algatajad olid Grete Kirpu, Ketlin Laderlich, Helga-Mai Kivisild, Kertu Zabukas ja poistest Kevin Teinfeldt.

Väike massaaž õlgadele, kätele või kätehooldus toob pika koolinädala lõpule sära ja hea tunde. Massaaži ja kätehooldust õpiti ühelt emalt, kes töötab ilusalongis. Väikesed kulutused tegid tüdrukud kokkuhoitud saiakeste raha eest – kasulikum ongi ju süüa koolilõunat. Selline hea tunde teenus oli 3.b klassi tüdrukute poolt tasuta. Kõiki teenuseid said soovijad lihtsalt hea tänusõna eest.

Õpilased jagasid omavahel ülesanded: Halga-Mai ja Kevin tegid massaaži ning Grete, Kertu ja Ketlin tegid kätehooldust. Lapsed tundsid tegemisest rõõmu ja õpetasid kaaslasi enda eest hoolitsema. Iga õpilane hoolitses oma tegevuse ja vahendite eest ning seisis hea ka selle eest, et klassiruum jääks korda.

Salongi külastasid algklasside tüdrukud ja kooliõpetajad. Reklaami tegid tüdrukud endale vahetundidel.

Õpilase ema, kes õpetas tegema kätehooldust, tunneb rõõmu tegijatest ja sellest, et kasvamas on kenad Eesti neiud. Tal oli hea meel, et õpilased said kogemuse kuidas teha koostööd, viia ellu oma ideid ning neid ka teistele reklaamida. Tüdrukud said juurde suhtlemisjulgust ja oskuse erinevates olukordades hakkama saada. Samuti kasvas nendes tahe ise midagi teha.

Koomiksklubi

Tapa Gümnaasiumi 3.b klassi tüdruk Laura Jürjo tuli aga mõttele luua koomiksi klubi. Laural oli kodus palju vanu koomikseid ja õpetajal leidus neid klassi kapis. Appi tuli ka sõbranna Kairi Lesnõh.

Õpilased mõtlesid klubile nime, toimumise aja ja tegevused ning panid koolis üles kuulutuse. Kuna hea mõte leidis kaaslaste poolt meeldiva vastuvõtu, siis sätitigi kolmapäeviti pärast tunde klass ringi Koomiksklubiks. Klubipäevadel oli laudadel palju koomikseid, mida sai lugeda tugitoolis või vaibal patjadel. Koomikseid loeti vaikselt, loeti ette, tehti nende põhjal näidendit ning laenutati lugemiseks koju.

Laura mõtles iga klubipäeva hoolega läbi. Lugemisele lisaks toimus alati ka mingi lisategevus – luuletuse esitamine, laulmine, joonistamine. Õpilased tulid mõttele joonistada ka oma koomiks ja loodi koomiksi laul. Koomiksi näidendi, mida hiljem esitati klassiõhtul, lavastasid lapsed täiesti iseseisvalt leppides kokku õpetajatega ruumide kasutuse ning ajad.

Klubil oli liikmeid 3.b ja teistest algklassidest ning kõiki neid ühendas huvi koomiksite vastu. Õpilased said kogemuse teha oma mõtted teoks ja vastutada oma tegemiste eest.Koomiksiklubi tegevusega plaanivad õpilased jätkata ka sügisel. Õpilaste ettevõtlikkus on nakatanud ka klassikaaslasi.
 

Pilvi Kangas
Tapa Gümnaasiumi õpetaja

Fotod: Pilvi Kangas

Seotud uudised

Eesti õpilased saavad rahvusvahelise ettevõtlusekogemuse

29. September 2016

JA Eesti koos JA organisatsioonidega Lätist, Soomest ja Rootsist veab teist aastat Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projekti. Selle käigus saavad nimetatud riikide õpilased moodustada ühiseid õpilasfirmasid, mis avab neile suurepärase…