Tuleval õppeaastal innustab ENTRUM noori Virumaal

Rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ENTRUM tegutseb eeloleval õppeaastal Virumaal. Programmi oodatakse osalema ligi 400 Ida- ja Lääne-Virumaa noort vanuses 13-19 aastat.

ENTRUM stardib Jõhvis toimuva inspireeriva avašõuga 2014. aasta oktoobris, millest saavad osa võtta 400 kiiremat. Eelregistreerimine avasündmusele on võimalik juba täna aadressil www.entrum.ee
ENTRUMi tegevjuhi Darja Saare sõnul on Eesti Energia poolt loodud programmi eesmärk tagada Eesti konkurentsivõimelisus, kasvatades ettevõtliku mõtteviisiga põlvkonda. „Oleme programmi kujundanud nii, et see oleks teismeliste jaoks võimalikult haarav. Kaasame programmi töösse mentorite ja inspireerijatena palju tuntud tegijaid,“ kirjeldas Saar. „Näiteks Põhja-Eesti hooajal aitasid noorte motivatsiooni hoida Tanel Padar, Liina Stein, Anni Arro, Mart Noormaa ja Nikolai Novosjolov. Tänavused patroonid ei ole veel välja valitud, ent kindlasti leiame võrdselt huvitavad inimesed ka Virumaa noori julgustama,“ lubas ta. Tuleval hooajal keskendub ENTRUM IKT ja inseneeria valdkonnale.

Eesti Energia ühiskondliku vastutuse juht Kaja Kilk peab väga oluliseks ENTRUM-i rolli ja panust noorte aktiivsuse ja sotsiaalsete oskuste arendamisel. „ENTRUMist on nelja tegutsemisaastaga kujunenud justkui kooliõpilaste Ajujaht, kus noored saavad enda jaoks olulisi projekte väga toetavas keskkonnas realiseerida. Virumaa on meile oluline piirkond, kus suurima tööandjana peame algatusvõimelise järelkasvu eest hoolitsemist eriti oluliseks,“ ütles Kilk.

ENTRUMi võimalusi tutvustatakse koolides koolinädala raames 22.09.–03.10.2014. Koolidel on võimalik koolinädalast osavõtmiseks eelregistreeruda maakondlike arenduskeskuste kaudu kuni 19. juunini 2014.

ENTRUM Virumaa õppeaasta algab septembris ja lõpeb kevadel suure finaaliga, kus kuulutatakse välja aasta parimad koolinoorte start-up’id. 2013/14 õppeaastal said programmis osaleda Põhja-Eesti noored. Parimaks algatuseks valiti gurmeenätsu loonud NÄTRUMi meeskond.

Tehes aastatel 2010-2014 ringi peale kogu Eestile on ENTRUM arendanud ettevõtlikkust rohkem kui kahe tuhandes noores. Ida-Virumaa, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti ja Põhja-Eesti noored on programmi raames ellu toonud üle 500 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna ideed. Möödunud hooajal „ENTRUM Põhja-Eesti 2013/2014“ osales ENTRUM-is 573 koolinoort, kes algatasid 171 ideed.

Lisainfo:
Darja Saar
SA Entrum tegevjuht
55656392
info@entrum.ee

Darja Saar
SA Entrum tegevjuht / Entrum Foundation CEO
darja.saar@entrum.ee | +372 55656392
www.entrum.ee or www.entrum.ee/en
Facebook: Noorteprogramm Entrum
YouTube: EntrumTV

ENTRUM on 2010 aastal Eesti Energia poolt ellu kutsutud ning koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ja Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline noorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM tahab, et tulevikus oleks Eestis rohkem tegusaid ja algatusvõimelisi inimesi, kes viivad edasi Eesti ühiskonda ja majandust. Selleks koosneb ENTRUM mitmesajast organisatsioonist ja oma ala tipptegijast, kelle ühine soov on edendada noorte ettevõtlikku vaimu, innustada noori ise oma elu juhtima ja oma elu eest vastutust võtma, et panustada kodupiirkonna majandusliku ja sotsiaalse paremaks muutmisse.

Õppeaastal 2014/2015 kujundab ENTRUM ettevõtlikku mõtteviisi ja oskusi Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa noortes.

ENTRUM programm on pärjatud Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi konkursil 2011. aasta parimaks ettevõtluse edendajaks, Rootsi Äriauhinna 2011 konkursil parimaks sotsiaalselt vastutustundlikku ettevõtluse algatuseks, EMSL konkursil parimaks kodanikuühiskonna ärisektori algatuseks 2011, Ülemaailmse Kaubanduskodade Konkursi parima noorte ettevõtluse arendamise projketi tiitli 2013.

Seotud uudised

Noorteprogramm ENTRUM ootab ideid ettevõtlike ideede panka

13. August 2014

4. augustil avas Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM ettevõtlike ideede panga. Panga eesmärk on pakkuda inspiratsiooni ning nende ideede elluviimisvõimalust konkursil ja arenguprogrammis osalevatele 13-19-…

Selle hooaja ENTRUM on jõudmas lõpusirgele!

12. March 2013

Juba 21. märtsil 2013 esitlevad selle hooaja ENTRUM noored koolitus- ja inkubatsiooni programmi osavõtjad Pärnu Kontserdimajas oma äriidee või ühekordse ettevõtliku aktsiooni tulemusi žürii ja avalikkuse ees. Juba…

Noorteprogramm ENTRUM kutsub Sind noortele mentoriks

24. September 2014

Alanud õppeaastal käivitub Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursi ja arenguprogrammi ENTRUM viies hooaeg. 2010/2011 õppeaastal Ida-Virumaalt alustanud programm on teinud Eestile ringi peale ja naaseb algaval õppeaastal sinna…