Junior Achievement Eesti kutsub kõiki huvilisi tutvuma Euroopa parimate õpilasfirmadega 25. Euroopa õpilasfirmade võistlusel!

Euroopa õpilasfirmade võistlus (JA-YE Company of the Year Competition) 22.-25. juulil toob Tallinnasse kokku Euroopa õpilasettevõtjate absoluutse paremiku – 38 riigi säravaimad õpilasfirmad, ligi 200 ettevõtlikku 15 – 21-aastast noort ning umbes sama palju noorte juhendajaid, ärimentoreid ning ettevõtlusõppe edendajaid kogu Euroopast. Iga võistleja on oma riigi parim, kes on võitnud kohaliku võistluse või läbinud koguni kohalike võistluste kadalipu. Eestit esindab võistlusel Eesti parim õpilasfirma DK Koolitus Tallinna Õismäe Vene Lütseumist koosseisus Dajana Grasman, Diana Tanaga ja Karina Kabrits. Noored pakuvad lastele koolitusi, et tõsta nende enesekindlust ja suhtlusoskusi, aidates neil nii sõbruneda ning koos tegutseda.

Õpilasfirmade võistlus koosneb neljast etapist – õpilasfirma 4-minutiline lavaesinemine, toodete/teenuste tutvustamine ja müük müügistendi juures ning individuaalne vestlus žüriiga. Hinnatakse ka eelnevalt esitatud aruannet. Võistluse stendivoor on avatud Tallinnas Viru keskuse aatriumis 24. juulil kell 10 – 15. Vaatama, ostma ja oma lemmikut valima on oodatud kõik huvilised! Võistlust saab vaadata ka otseülekandes www.ja.ee kaudu.

Õpilasfirmade võistlusel hinnatakse noorte toote või teenuse idee, firma tegevusulatuse, finantstulemuste ja hea meeskonnatöö kõrval ka aasta jooksul saadud õpikogemust. Õpilasfirmasid hindab rahvusvaheline 10-liikmeline žürii, kelle eesotsas on Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik, kes ühtlasi on ka JA Eesti nõukogu esimees.

Euroopa parim õpilasfirma kuulutatakse välja 24. juuli õhtul Noblessneri valukojas toimuval pidulikul galaõhtusöögil.

Eesti õpilasfirmad on Euroopa võistlustel olnud silmapaistvad, esikolmikusse on jõutud kuuel korral. Eelmise aasta Euroopa parim õpilasfirma oli meie oma Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilasfirma Kolm Põrsakest. Noored pakkusid teadusetendusi laste sünnipäevadel ja muudel üritustel. Võit tuli tänu säravale ideele ja innustunud tegutsemisele. Tänaseks on Kolmest Põrsakesest välja kasvanud tegutsev osaühing, mis jätkab teadusshowdega nii lastele kui täiskasvanutele, geograafiline haare ulatub üle Eesti ja töötajaskond on jõudnud 30 piirile.

Euroopa õpilasfirmade võistlust korraldab Junior Achievement Eesti oma heade partnerite toel. Võistluse läbiviimist toetavad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, EAS, Hasartmängumaksunõukogu, Swedbank, Baltika, Estonian Business School, Tallinna Ettevõtlusamet, Tallinna Lennujaam, Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Coca-Cola Hellenic, kui nimetada suuremaid. Abiks on ka ligi 50 vabatahtlikku, peamiselt õpilasfirma programmi vilistlast.


Pildi õpilasfirma Kolm Põrsakest: Thorny Valk, Robin Saluoks, Maarja Liiv, Taavet Kutsar ja Aksel Part

Seotud uudised

Eesti õpilasfirma võitis Euroopa parima tiitli!

23. July 2013

17.-19. juuli toimus Londonis 24. Euroopa Õpilasfirmade võistlus. Taaskord sai kinnitust Junior Achievement Eesti õpilasfirmade programmi hea tase – võit tuli Eestisse. Osalesid 35 õpilasfirmat, kes olid teeninud…

2014. aasta Euroopa õpilasfirmade võistlus toimub Eestis

8. April 2013

Eelmisel nädalal allkirjastasid Junior Achievement Europe juhid otsuse, millega antakse Eestile õigus korraldada 2014. aasta üle-Euroopaline õpilasfirmade võistlus. Üritus toob Tallinnasse ligi 200 võistlejat kokku 35 riigist. Junior…