Noore uurija stipendiumid

Eesti Teadusagentuur viib Õpilaste Teadusliku Ühingu (ÕTÜ) tegevuse raames läbi noore uurija stipendiumi konkurssi. Teadushuviliste õpilaste kokkuviimine tegevteadlastega ongi ÕTÜ põhitegevuseks.

Õpilased on oodatud juhendaja otsingutel ühingu poole pöörduma aastaringselt, sh ka väljaspool konkurssi. Enamasti näeb see välja nii, et teadushuviline õpilane pöördub juhendaja otsingutel ÕTÜ poole ja vastavalt noort huvitavale valdkonnale ja teemale leiab ühing õpilasele juhendaja ülikoolist või muust teadusasutusest. Samuti võivad teadlased, kes noorte juhendamisest huvitatud on, ise ÕTÜ poole pöörduda ja uurimistöö teema välja pakkuda.

Noore uurija stipendiumi konkursiga väljavalitud õpilased saavad oma uurimistöö elluviimiseks lisaks korralduslikule toele teatud mahus ka rahalist tuge. Sel aastal osutusid stipendiumi vääriliseks 15 õpilast ja meeskonda. Teemad, mida stipendiumisaajad uurima asuvad, on mitmekesised. Õpilased analüüsivad nii eesti luuletajate debüütkogusid, kognitiivse neuroteadusega seotud teemasid kui antioksüdante toidus, suhkruid erinevates metes, õhusaastet, GMO-sid ja palju muud. Uurimistööd valmivad käesoleva aasta jooksul.

Sarnane konkurss toimus ka eelmisel aastal. Siis otsisid stipendiumisaajad  samuti lahendusi mitmetele põnevatele küsimustele sh, kas koksimägede pinnases olevad ühendid mõjutavad  astelpaju  marjade keemilist koostist, millised on uudse ravimkandidaadi toimeid õppimisele ja mälule Alzheimeri tõve loommudelis, kas väikelinnas esineb lastel vähem allergiahaigusi kui suurlinnas, kuivõrd erinev on harakapesade materjal erinevates biotoopides, kas radoonisisaldus lasteasutustes vastab kehtivatele tervisekaitsenõuetele ja palju muud.

2013 aasta projekti raames valminud tööde nimekirja leiab siit. Autorite kogemustest ja uurimistööde valmimisest saab lähemalt lugeda miks.ee-st.

Järgmise noore uurija stipendiumi konkursi tähtaeg on 15.10.2014.
Taotluste vastuvõtt algab sügisel!

Lisainfot konkursi reeglite kohta leiad siit.

Seotud uudised

Kandideeri noore ettevõtja preemiale!

1. September 2017

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Swedbank ootavad noori kuni 30-aastaseid (k.a) Eesti ettevõtjaid kandideerima 5000 euro suurusele noore ettevõtja preemiale. Preemia ja aasta noore ettevõtja tiitli annab president Kersti Kaljulaid üle 5.…

Tere tulemast, A. Le Coq AS!

21. February 2012

A. Le Coqil on stipendium, mis on suunatud Tartu- ja Võrumaa kutsehariduskeskuste poolt õpetatavate erialade- mehhatroonika, lukksepa või infotehnoloogiasüsteemide (töö automaatjuhtimisega tööpinkidega)- õppuritele. Stipendiumikonkurss kuulutatakse välja iga aasta…