Viljandimaa parim ettevõtlik noorteprojekt on „Tasku”

25. aprillil valis kolmeliikmeline žürii Viljandi Lennukitehases/Avatud Noortekeskuses toimunud Viljandimaa noorte ettevõtlikkuse arendamise programmi käesoleva õppeaasta Viljandimaa parimaks noorteprojektiks „Tasku".

Ettevõtlike noorte poolt loodud tasku on mõeldud aktiivsele inimesele, kes vajab oma väikeste asjade (telefon, võtmed, veidi sularaha jne) hoidmiseks kohta, kui rõivastel puuduvad taskud ja suur käekott segab.  Taskut saab kinnitada vöö/riiete külge ja seejärel sealt ka ära võtta ning see võimaldab käed vabana hoida. Noored tahavad tulevikus  teha ka isoleeriva kangaga taskuid, mis kaitsevad kandjat telefonist tuleva kiirguse eest.

Võitjameeskond sõidab auhinnareisile Skandinaavia moepealinna Stockholmi, et seal  uusi ideid ja inspiratsiooni ammutada. Esialgse plaani kohaselt on kõikidel võimalus juba Viljandi Pärimusmuusika Festivali ajal omale noorte poolt disainitud ja valmistatud taskuid soetada.

Žüriisse kuulusid Go Traveli turundusjuht Anu Vane, Nordea panga Viljandi nõustamis- ja teeninduskeskuse juht Merike Ohak ja Viljandimaa Arenduskeskuse juhataja Kaarel Lehtsalu.

Kaarel Lehtsalu võttis tulemused kokku: „Žürii hinnangul võitis Tasku meeskond tänu Viljandimaa Loomeinkubaatorite kui koostööpartneri õigeaegsele kaasamisele ja selgele plaanile idee arendamist ja toodete turustamist jätkata. Samuti olid nad oma idee teostamisega jõudnud toote prototüüpideni ja hästi oli näha ka Tasku meeskonnasisest koostööd."

Viljandimaa noorte ettevõtlikkuse arendamise programm on ühe õppeaasta jooksul toimuvate koolituste ja praktiliste tegevuste sari, mille eesmärgiks on noorte kasvatamine ettevõtlikeks ja aktiivseteks kodanikeks, kes julgevad unistada, oskavad tegutseda, koostööd teha, majanduslikult mõelda ning on võimelised ka vastutust võtma. Programmi jooksul on noortel võimalik saada esimene ettevõtlikkuse kogemus viies ellu oma projektiideed.

Viljandimaa noorte ettevõtlikkuse arendamine jätkub 25.-29. augustini 2014 toimuvas „Ettevõtlike noorte suvelaagris" ning järgmisel õppeaastal koolitustsüklina.

Loe lisaks Viljandi Linnalehest

Seotud uudised

Tere tulemast, Tasku Keskus AS!

26. April 2012

Alates 2010. aastast teeb Tasku Keskus koostööd koolinoorte moekonkursiga Moeke, olles ürituse suurtoetajaks ning finaalüritusete toimumispaigaks. Keskuse poolt on peaauhinnad erinevate vanuserühmade võitjatele ning Tasku on olnud igakülgselt…

Tänavune parim ENTRUMi noorteprojekt on interaktiivne õppeplatvorm

23. May 2013

“Meie edukus sõltub ju meie teadmistest, nutikatest ja tarkadest lahendustest,” ütlespresident Toomas Hendrik Ilves, tunnustades 22. mail Pärnus toimunud Eesti Energia ettevõtlikkuse noorteprogrammi ENTRUM auhinnagalal  Eesti kõige ettevõtlikumaid…