Voka Avatud Noortekeskuse noored tegid koostööprojekti Ida-Viru turismiklastriga

Ida-Viru turismiklaster kutsus Toila Avatud Noortekeskuse noored kaasa turismimessile TourEst 2014. Noored viisid messil läbi suure auhinnamängu, kus osalemiseks tuli anda särtsakale videotiimile  lühike intervjuu teemal “Minu seiklused Ida-Virumaal!”. Kõik videod laeti  üles Ida-Virumaa Sõprade Facebooki lehele, kus hiljem kõikide intervjuu andjate vahel loositi välja peavõidu saaja. Võitja sai auhinnaks mõnusa kolme ööbimisega nelja päevase seikluse kahele Ida-Virumaal!

Koos noortega mõeldi enne turismimessile minekut välja Ida-Virumaad tutvustav programm ning valmistati ette programmi läbiviimine. Mess oli põnev ja teguderohke. Kokku tegid noored üle 50 video. Nii turismiklastri ettevõtted kui ka noored jäid koostööga väga rahule ja soovivad taas midagi sarnast teha.

Ida-Viru Ettevõtluskeskuse turismikoordinaator Kadri Jalonen ütles, et kõige muljetavaldavam oli noorte ettevõtlikkus ja vastutustundlikkus. „Õhtul enne messi, kui asusime messiboksi  üles ehitama ja videotegemist testima, tuli kohale noor, kes oli end samal päeval jalgpallis vigastanud ja teine noor, kes oli palavikus. Vaatamata sellele töötasid nad suure innuga  ning optimistlikult. Eelkõige meeldis mulle  noorte lähenemine, mida nad intervjuude tegemisel kasutasid,“ rääkis Jalonen.

Kadri Jaloneni mõtted koostööst noortega:

·  Oluline on kaasata noored juba idee väljatöötamise käigus – kui midagi koostöös teha, siis peab projekt neile tõesti meeldima.

·   Noored tuleb kaasata ka projekti riskianalüüsi. Näiteks tõid nad välja olulisi puudujääke meie esialgses tehnikas. Pärast seda otsisime uue tehnika.

·   Mitte segada noori idee teostamisel, vaid mängida läbi enne avalikku esinemist. Meie testisime läbi ühe videointevjuu ning selle avalikustamise FB-s.

Kristina Ernits, Jõhvi Turismiinfokeskuse infokonsultant, kes messitiimi pealikuna nägi kogu protsessi vahetult pealt, julgusab samuti igati noori kaasama. „Neile tuleks anda vabad käed ja neid mitte piirata. Laske neil ise lahendusi välja pakkuda, siis viivad nad need ka heameelega ja särasilmselt ellu. Toila Avatud Noortekeskuse noored olid igati positiivsed ja kohusetundlikud, arvestades eriti nende olukorda ja iga kell oleksin nõus nendega ka edspidi luurele minema,“ rääkis Kristina Ernits.

Noorte läbiviidud intervjuumängu auhinnad pani välja Saka Mõis, Toila SPA, Mäetaguse Mõis, Tuhamäe hostel, Kiviõli Seikluskeskus, Kukruse Polaarmõis, Avinurme Puiduait, Narva Muuseum, Narva-Jõesuu SPA, Alutaguse Puhke-ja Spordikeskus, Alutaguse Seikluspark, Meresuu SPA & Hotel.

Videosid saab vaadata siit »

Seotud uudised

Toila valla noored tegid kohalikule spaale reklaamvideod

10. January 2014

Toila Spa kutsus kohalikud noored endale appi ja palus neilt valmistada kaks reklaami spaa võimaluste tutvustamiseks. Projektis lõid kaasa ka võrgustiku "Unistused ellu!" uus partner Voka Avatud Noortekeskus ja…

Tere tulemast, Voka Avatud Noortekeskus!

7. January 2014

Voka Avatud Noortekeskus aitab noortel jõuda arusaamani, et unistuste täitumiseks tuleb nende poole püüelda. Noortekeskus laseb noortel katsetada (projektid, noortelt-noortele sündmuste, teabepäevade, seminaride korraldamine), proovida (individuaalsed ametikohtade külastamised,…