“Tagasi kooli” fookusnädal on läbi, ootamas on uued projektid

"Tagasi kooli" meeskond tänab südamest kõiki külalisõpetajaid, õpetajaid, õpilasi ja koostööpartnereid, kes "Tagasi kooli" fookusnädalast osa võtsid! Fookusnädala jooksul registreeriti ca 250 tunni toimumine, mis võimaldab öelda senise arvestuslikuks aluseks oleva suhtarvu põhjal registreeritud ja registreerimata tundide kohta, et on tõenäoline, et üle Eesti ka ca 1 000 külalistundi aset leidis! Aitäh kõigile panustajatele!
 
Nädala jooksul toimus palju põnevat: näiteks külastas Jõhvi Gümnaasiumi ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumi lausa mitukümmend külalisõpetajat ning külalisõpetajate rollis vehklejat Nikolai Novosjolovit, räpparit Genkat ja Swedbanki jaepanganduse tegevdirektorit Ulla Ilissoni võis näha ka telepildis. Lähema ülevaate leiab siin.
 
Kooliaasta viimasele veerandile saame aga minna kõik koos vastu uute võimaluste ja projektidega:
  • 10 aastat NATO-s ja Euroopa Liidus. Seda tähtpäeva tähistame Riigikantselei poolt algatatud projektiga, millest on oodatud kogu 2014. aasta jooksul osa võtma nii õpetajad kui külalisõpetajad, kes soovivad NATO ja EL teemalisi külalistunde läbi viia. Lähem info siin.
  • "Reaalainetega edukaks" nädal 7.-11. aprillil. Juba teist aastat viib Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit läbi projekti, mille kaudu toimuvad IT-valdkonna ja reaalainetega seotud teemadel külalistunnid koolides üle Eesti. Õpetajad on oodatud kokku leppima tunde projektiga liitunud külalisõpetajatega; seejuures tasub silmas pidada, et neid tunde saab sobitada mistahes ainega – IT on kõikjal! Külalisõpetajate poolelt on projektiga oodatud liituma kõik need, kes soovivad 7.-11. aprilli nädalal koolis temaatilisi külalistunde läbi viia. Lähem info siin.
  • Jätkub Swedbanki poolt eest veetud projekt finantskirjaoskuse ja rahatarkuse teemadel. Külalisõpetajateks on Swedbanki töötajad ja külalistunnid võivad toimuda koolides üle Eesti algklassidest gümnaasiumini. Oodatakse õpetajate kutseid! Lähem info siin.
  • Ettevaatavalt tasub kalendrisse märkida ka 28. aprill kuni 4. mai, kui Metsanädalal annavad maakondades üle Eesti külalistunde metsamehed, kes igapäevaselt tegutsevad riigi- või erametsas, metsa- ja puidutööstuses või on muul viisil oma hinge või tegemised tihedalt metsaga sidunud.
Infot veel teistegi projektide kohta leiab siin ja juba otse "Tagasi kooli" infosüsteemi sisse logides. Loomulikult ei saa unustada ka seda, et lisaks projektidele on infosüsteemi kaudu võimalus jõuda sadade põnevate õpetajate ja külalisõpetajateni kõikvõimalikel teemadel ja oma eelistustele vastavatele kriteeriumite järgi.
 
Igaühel on midagi õppida. Igaühel on midagi õpetada.
Tegutseme koos!
  
 

Seotud uudised

Sellel nädalal toimub „Tagasi kooli” fookusnädal

17. February 2014

Kätte on jõudnud parim aeg registreerida end külalisõpetajaks kodanikualgatuse „Tagasi kooli” infosüsteemis, sest sellel nädalal, 17.-21. veebruaril toimub „Tagasi kooli“ üle-eestiline fookusnädal. Sellel nädalal oodatakse külalisõpetajaid koolidesse üle…

Toetage “Tagasi kooli” algatust oma häälega

11. November 2014

TV3 on algatanud koostöös rahvusvahelise organisatsiooniga Reach For Change programmi "Laste rõõm", millega toetatakse Eesti laste ja noorte elu edendavaid ideid ning sotsiaalseid ettevõtjaid. Unistused ellu! võrgustiku partner…