Noor Meister meelitas kohale üle 8000 külastaja

Kutsehariduse aasta tippsündmus Noor Meister tõi Eesti Näituste messikeskusesse üle 8000 külastaja, kes said jälgida pea 350 kutseõppuri mõõduvõttu.

Külastajate ja võistlejate arvu suurenemine igal aastal näitab, et kutseharidus on muutumas järjest populaarsemaks,” ütles Noor Meister peakorraldaja Pille Laaksonen. „Kindlasti on sellest palju kasu nii võistlejatele, külastajatele kui ka tööandjatele, kes leiavad tihtipeale just võistlejate seast endale tulevased professionaalsed töötajad.”

„Pinge oli suur, pidin lühikese aja jooksul valmistama piduliku tordi ja mind jälgisid tuhanded silmapaarid,” ütles Eesti parim noor kondiiter Helen Laht. Tema sõnul annab esikoht talle kõvasti enesekindlust ja kindlasti avab see tulevikus uusi uksi. „Üritus oli võimas, lisaks kondiitritele võistlesid veel 23 eriala õppurid ja palju oli külastajaid, kellel oli hea võimalus tutvuda erinevate ametitega,” selgitas Tallinna Teeninduskooli kasvandik Laht.

Veel selgitati välja Eesti parim noor müüja, majutusteenindaja, mehhatroonik, florist, juuksur, pagar, ehituspuusepp, tisler, ehitusviimistleja, plaatija, maastikuehitaja, infotehnoloog, veebidisainer, graafiline disainer, müürsepp, logistik, puhastusteenindaja, elektroonik, elektrik, rätsep, keskkonnatehnika lukksepp, hooldustöötaja ja restoraniteenindaja.

Noor Meister toimus 7.-8. märtsil Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Üleriigilistel kutsevõistlustel võtsid 24 võistlusalal mõõtu pea 350 kutseõppurit, külastajatele olid avatud kümme töötuba ametite proovimiseks ning kutseharidusmessil osales 32 ametikooli üle Eesti. Suursündmus toimus teist korda ning eelmisel aastal osales 300 võistlejat ja üritust külastas pea 5000 inimest. Sissepääs kõigile oli tasuta.

Kutsehariduse suursündmuse Noor Meister 2014 võistlustulemused: http://noormeister.ee/category/uudised/

Noor Meister 2014 pildigalerii on leitav siit: http://noormeister.ee/galerii/noor-meister-2014/

Suurüritust korraldas Sihtasutus Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, erinevate partnerite ja toetajatega. Noor Meister 2014 suurtoetajad on Eesti Kaupmeeste Liit, Eesti Mööblitöötjate Liit, Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liit ja Wienerberger.

Loe lisaks: Innove SA 

Seotud uudised

Noor töötaja – millega arvestada, kuidas aidata?

29. October 2015

Ilmselt olete kõik ühel hetkel olukorras, mil tuleb töötajaid värbama asuda. Ükskõik, kas ettevõttes töötab 5, 15 või 150 inimest, kas põhjuseks on laienemine või mõne inimese lahkumine…